Letnie koncerty na dziedzińcu Pałacu Biskupiego

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Instytut Jazzu PWSZ w Nysie zaprasza na koncert
Władysława "Adzika" Sendeckiego - światowej sławy pianisty jazzowego, z cyklu: Letnie Koncerty na dziedzińcu Pałacu Biskupiego

***
Vladislaw "Adzik" Sendecki:
Studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie. Kształcił się na pianistę koncertowego, ale na szczęście dla jego fanów, odkrył jazz. W 1981 r. wyemigrował do Szwajcarii i rozpoczął tam międzynarodową karierę. Grał w pierwszej lidze jazzu - u boku Joe Hendersona, Michaela Breckera, Jaco Pastoriusa i Billy Cobhama. W połowie lat 90. przeprowadził się do Hamburga, gdzie został członkiem Big Bandu NDR. W zespole współpracuje z największymi kompozytorami, aranżerami i artystami świata, jak Colin Towns, Mike Gibbs, Maria Schneider, Steve Gray, Vince Mendoza i in. Współpracował z wybitnymi muzykami jak: Michael i Randy Brecker, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Ray Anderson, Peter Herbolzheimer, Larry Coryell, Didier Lockwood, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Vitold Rek, Bireli Lagrene, Jaco Pastorius, Charlie Mariano, Vitold Rek.
Wielu kompozytorów, takich jak Michael Gibbs czy Colin Towns, kochających jego doskonałą grę na fortepianie, pisze dla niego utwory i słucha z podziwem, jak pianista prowadzi ich muzykę na artystyczne wyżyny. W 2010 roku artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu Chopin i jego Europa, w kwietniu tego roku na 8 Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.muzeum.nysa.pl