LAST

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

LAST to performatywno - choreograficzna wystawa realizowana przez międzynarodową grupę artystów łączących różne dziedziny sztuki. Tancerze, choreografowie, performerzy, kompozytorzy i artyści video, pochodzący z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ekwadoru, stworzą razem złożony i wielopoziomowy portret najsłynniejszego tancerza wszech czasów.
Punktem wyjścia tego projektu jest ostatni publiczny taniec Wacława Niżyńskiego, który odbył się 19 stycznia 1919 roku w hotelu Suvretta House w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz. Ostatni taniec Niżyńskiego to obraz protestu, krzyk sprzeciwu we wnętrzu europejskiego establishmentu i rozpadającego się europejskiego porządku, który był również dla samego tancerza symbolicznym końcem jego kariery.
W tytuł wystawy wpisana jest ostateczność, z jej wieloznacznością i zapętleniem. Aktywowana przez trzy godziny każdego dnia interaktywna instalacja daje możliwość widzom dokonywania na żywo osobistego montażu, reinterpretacji i reedycji słynnego "Dziennika" Wacława Niżyńskiego. Jest zaproszeniem do poruszania się po czterech równoległych przestrzeniach zakodowanych w tekście Niżyńskiego, po przestrzeni Negacji, Nieśmiertelności, Wojny i Dualizmu.

Czas trwania spektaklu: 180 minut

Produkcja

Koncepcja i reżyseria: Dawid Żakowski
Producent kreatywny: Zofia Urszula Komasa
Choreografia: Kat Rampackova (SK), Martin Talaga (CZ), Ewelina Sobieraj (PL)
Performerzy: Wojciech Grudzinski, Borys Jaźnicki, Piotr Polak, Maciej Tomaszewski, Emil Wesołowski
Muzyka: Mary Komasa, Teoniki Rożynek, Balázs Várnai (HU)
Wideo: Luke Jascz (PL), Kristóf Szabó (HU)
Światło i przestrzeń: Iz López
Zapach: Kaja Domińska
Produkcja: Ive Ostrowska , Stowarzyszenie Sztuka Nowa
Współpraca: Piotr Piotrowicz, Karolina Dziełak-Żakowska
Plakat i grafika: Luke Jascz, Piotr Wardziukiewicz

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl