Kultura na warsztacie / Warsztaty ukraińskiej piosenki ludowej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Kultura na warsztacie / Warsztaty ukraińskiej piosenki ludowej
Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Kultury na warsztacie / Warsztaty ukraińskiej piosenki ludowej”, które poprowadzi Hanna Tiekucheva. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad ludowymi pieśniami ukraińskimi.

W części teoretycznej będziemy rozmawiać o zawartej symbolice w pieśniach ludowych, a także poznamy historie powstania utworów. Część praktyczna będzie poświęcona pracy z głosem, techniką śpiewu, poprawną dykcją oraz emisją głosu. Uczestnicy i uczestniczki warsztatu dowiedzą się w jaki sposób wyrażać różne nastroje za pomocą wokalizacji (muzyki bez słów) oraz poznają podstawy śpiewu polifonicznego (kanonicznego, dwugłosowego).
---
Hanna Tiekuczewa – śpiewaczka pochodząca z Ukrainy, z miasta Antracyt, Ługańskiej oblaśći; jest absolwentką Ługańskiego Instytutu Kultury i Sztuki (kierunek pedagogika muzyczna). Pani Tiekuczewa współpracowała z Filharmonią Ługańskią, brała też udział w wielu konkursach wokalnych oraz fortepianowych. Przez 10 lat była wokalistką zespołu rockowego „Still blade". Prowadziła także zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży w domu kultury w Antracycie. W Polsce również pracuje z dziećmi oraz śpiewa w chórze „Music Everywhere ".
---
Warsztaty odbędą się w terminach:
12 lipiec (piątek), godz. 17:00-19:30
13 lipiec (sobota), godz. 10:00-12:30
19 lipiec (piątek), godz. 17:00-19:30
20 lipiec (sobota), godz. 10:00-12:30

Udział w warsztatach jest bezpłatny, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, w warsztatach może wziąć udział max. 10 osób . Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia.
Zapisy: projektornia@gak.gda.pl
---
Warsztaty odbywają się w ramach konkursu „Kultura na warsztacie”. Sześcioro mieszkańców i mieszkanek Gdańska, zwycięzców naszego konkursu, poprowadzi różnorodne, darmowe warsztaty, od czerwca do listopada 2019.

Lista pozostałych projektów „Kultura na warsztacie”, o terminach warsztatów będziemy informować na bieżąco.
1. „Twórz sam galanterię skórzaną. Otwarte Warsztaty Kaletnicze" - Daniel Wysiński
2. „Od oczka i pętelki po gotowy model" - Agata Wójcik - Laskowska
3. „Warsztaty architektoniczne - moja przestrzeń / moje miasto" - Beata Wróblewska
4. „Bezpiecznie w Gdańsku - warsztaty samoobrony i asertywności WenDo dla mieszkanek Gdańska" - Anna Urbańczyk

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie projektornia.art.pl