KREATYWNE FERIE- PLASTYCZNY KALEJDOSKOP

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

KREATYWNE FERIE W KRZYWYM KOMINIE. PRZYGODA CZEKA!

Zima w mieście wcale nie musi być nudna! Będzie kreatywnie, będzie twórczo, będziemy się świetnie bawić! Odkryj talent swojego dziecka, spraw mu wspaniały prezent w postaci cyklu multidyscyplinarnych warsztatów!

Plastyczny Kalejdoskop to cykl warsztatów, na którym poznacie mnóstwo ciekawych technik plastycznych. Wspólnie tworzyć będziemy między innymi: błękitne fotogramy w technice cyjanotypii, niezwykłe plastyczne obrazy na ścianie wykorzystując foliogram i kolorowe folie czy ruchome lalki cieniowe.

W tym roku tematem przewodnim naszych realizacji będzie Tajemnicza Atlantyda. Podczas zajęć poznamy też podstawy techniki animacji lalkowej i warsztatu scenografa. Będziemy grać w gry i zabawy teatralne, pracować nad ruchem, ciałem, malować i tworzyć. Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i inspirujących wyzwań.

Warsztaty poprowadzi DOMINIKA CHOCHOŁOWSKA-BOCIAN - malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii), studium charakteryzacji filmowej i teatralnej oraz studiów podyplomowych na UWr z pedagogiki.

PONIEDZIAŁEK - CYJANOTYPIA

Pierwszy dzień warsztatów „Plastyczny kalejdoskop” spędzimy poznając jedną z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypię. Wspólnie odbijemy piękne roślinne fotogramy w odcieniach błękitu.

 

 

WTOREK - GLINA

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne rodzaje gliny i techniki jej obróbki, a następnie własnoręcznie wykonają swoje pierwsze ceramiczne prace. Praca w glinie to nie tylko doskonały relaks, ale przede wszystkim świetne ćwiczenie zdolności manualnych i twórczych.

ŚRODA - TEATR CIENI

Kolejny dzień spędzimy poznając tajniki teatru cieni, wspólnie tworząc niezwykłe, ruchome lalki cieniowe. Nauczymy się jak je animować. Postaramy się, żeby nabrały nie tylko oddechu (który jest podstawą do animowania form lalkowych), ale i własnego charakteru. Razem tworzyć będziemy krótkie etiudy teatralne.

CZWARTEK - RYSUNEK + MALARSTWO

Czwarty dzień naszej pracy spędzimy pod znakiem rysunku i malarstwa. W planach rysunek węglem, ołówkiem i malarskie motywy w technice akwareli. Poznamy podstawowe zasady pozwalające uzyskiwać piękne „zwiewne” efekty. Będzie też mnóstwo zabawy np. malowanie z zamkniętymi oczami pod wpływem muzyki i smaku.

 

 

PIĄTEK - FOLIOGRAMY

Ostatniego dnia naszych warsztatów pobawimy się z użyciem foliogramu. W prosty sposób
stworzymy zadziwiającą scenerię do naszych teatralnych etiud. Wspólnie stworzymy magiczne podwodne królestwo.

Sprawdź cały program KREATYWNYCH FERII >>>>> KLIKNIJ TUTAJ!

 

................................................................................................................................................................................................................................................................................

Istnieje możliwość zapisania dzieci na cały turnus lub na warsztaty w poszczególne dni.

CENA:

1) 590 zł cena cyklu/turnusu. Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty. *

2) 125 zł za cały jeden dzień

3) Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztat – 59 zł (+ możliwość wykupienia posiłku 12 zł).

4) Godziny w jakich Twoje dziecko będzie z nami ustalasz Ty!

CO OBEJMUJE CENA?

 • fantastycznych prowadzących i animatorów
 • warsztaty i kreatywne animacje
 • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
 • wyżywienie.

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

 • 07:30 – 09:00      zbiórka, zabawy integracyjne, śniadanko
 • 09:00 – 10:00      zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz. 1.
 • 10:00 -12:00       zajęcia warsztatowe cz.1.
 • 12:00 – 12:30     przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę;
 • 12:30 – 14:00     zajęcia warsztatowe cz.2.
 • 14:00 – 14:30     przerwa na posiłek
 • 14:30 – 15:30     zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz.2.
 • 15:30 – 16:00     podwieczorek;
 • 16:00 – 16:30     czas absolutnie freestyle
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl