Koncerty chóru "Wołyń" (20, 22.05)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na dwa koncerty chóru "Wołyń" z Ukrainy pod hasłem „XXX rocznicy rozpoczęcia duchowego dialogu polsko-ukraińskiego”, które mają ma przypomnieć i upamiętnić niezwykle ważne dla pojednania polsko-ukraińskiego wydarzenie – zainicjowane przez Jana Pawła II pierwsze spotkanie polskich i ukraińskich biskupów rzymskokatolickich i grekokatolickich w Rzymie w 1987 r.

Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę, 20 maja, o godz. 15.00 na scenie pod Katedrą Gnieźnieńską i ma stanowić koncert słynnego Państwowego Akademickiego Wołyńskiego Chóru Ludowego Wołyń (założony w 1978 roku przy Wołyńskiej Filharmonii Obwodowej, mający w swym dorobku ponad 3 tys. koncertów w krajach na całym świecie, w tym w większości dużych miast w Polsce), połączony z wezwaniem do przyjaznej współpracy między naszymi społeczeństwami.

Dwa dni później, 22 maja, odbędzie się koncert chóru o godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Data realizacji projektu została wybrana nieprzypadkowo. Jest on bowiem imprezą towarzyszącą jubileuszowej X edycji festiwalu kultury „Ukraińska Wiosna”, który w tym czasie tradycyjnie odbywa się w Poznaniu i Wielkopolsce.

Wołyński Państwowy Chór Ludowy to zawodowy zespół artystyczny. Założony został w 1978 roku w Łucku, mieście obwodu wołyńskiego. Od roku 1989 głównym dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Zasłużony Działacz Kultury Ukrainy Aleksandr Stadnyk. Grupa w swoim dorobku ma 3500 koncertów, z dużym powodzeniem występowała na terenie całej Ukrainy, ale także poza jej granicami. Muzyków oklaskiwano w największych salach koncertowych Kanady, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Grecji, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Polski oraz w wielu innych krajach Europy.

Chór wydał 6 albumów z nagraniami około 100 piosenek oraz 4 albumy DVD z nagraniami z różnych koncertów. Podstawę ich repertuaru stanowią utwory muzyczne oraz układy choreograficzne. Chór liczy 38 chórzystów, grupa baletowa – 22 tancerzy, a orkiestra – 14 muzyków.

Scena przed Katedrą (Gniezno)

20.05., g.15:00

Wstęp wolny

Teatr Muzyczny (Poznań)

22.05, g. 19

Bilety: 18 zł

Dołącz na Facebooku!

Więcej informacji:

www.poznajsasiada.org