Koncerty „Promenada po muzyce”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Lubiane i tłumnie odwiedzane przez katowiczan Koncerty Promenadowe wracają w sierpniu w nowej formie. Na spotkania z najlepszą muzyką Miasto Ogrodów zaprasza w każdy czwartek do swojej sali koncertowej. Bez biletów, ale obowiązują wejściówki!
Koncerty promenadowe „Od Bacha do Beatlesów” to jedno z najbardziej lubianych przez katowiczan wydarzeń kulturalnych lata. W tym roku, ze względu na pandemię, Miasto Ogrodów postanowiło przenieść je do swojej sali koncertowej.
Na cztery sierpniowe wieczory przygotowano zróżnicowany repertuar. Od muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, przez duet fortepianowy, piosenki śpiewane przy akompaniamencie wiolonczeli, kontrabasu i elektroniki, po zaskakujące covery przebojów Nirvany czy zespołu Metallica.
Na bezpłatne koncerty można się wybrać w każdy czwartek sierpnia o godz. 18. Tradycyjnie poprzedzi je słowo wstępne.
Ze względu na obostrzenia pandemiczne ilość miejsc na sali jest ograniczona do 250 osób, a na koncerty obowiązują wejściówki. Wejściówki (2 na osobę) można zarezerwować pisząc na adres: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

PROGRAM
Czwartki, godz. 18
Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2)

ŚLĄSKI LUFT SESSION
6 sierpnia
Wystąpi zespół SąStąd
W programie polska piosenka lat 60., kompozycje autorskie z debiutanckiej płyty „GRUNT” oraz kilka niespodzianek idealnych na tę porę roku.

MUZYKA ŹRÓDEŁ
13 sierpnia
Kwartet klarnetowy Dance of Fire
W programie kompozycje pełne bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii.

MISSION IMPOSSIBLE NA CZTERY RĘCE
20 sierpnia
Duet fortepianowy Dombrova Piano Duo
W programie najpiękniejsze kompozycje klasycznej oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Od Stanisława Moniuszki, przez George’a Gershwina, Franza Liszta, Astora Piazzollę, Edwarda Griega po Ennio Morricone, boogie-woogie i Nirwanę.

Z KLASYKĄ (NIE)POWAŻNIE
27 sierpnia
Trio The ThreeX
W programie muzyczne podróże przez utwory wielkich kompozytorów (Beethoven, Piazzolla, Ennio Morricone) podane w lekkiej i fascynującej formie. Wirtuozeria i humor w jednym!

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.miasto-ogrodow.eu