Koncert Sahel Blues | KULTURALNE DACHOWANIE

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Barwne połączenie różnych kultur i doświadczeń muzycznych: zabrzmi soul, subsaharyjski blues oraz reggae

W razie niepogody wydarzenie przeniesione do wnętrza budynku

Sahel Blues to projekt muzyczny przyjaciół z Polski i Senegalu. Gitarzysta i wokalista Pako Sarr, saksofonista Grzegorza Rytka i wokalista Mamadou Diouf poznali się w Warszawie i postanowili muzykować. Tak narodziła się formacja „Sahel Blues”.

Latem 2016 r. panowie spotkali się na planie konkursowego klipu („Młodzi w Warszawie”) i zaśpiewali razem z gośćmi „Sen o Warszawie” Niemena, tym razem z muzyką Pako Sarr’a i pamiętną solówką Grzegorza pod warszawską palmą.

Wkrótce do zespołu dołączył multiinstrumentalista Sebastian Wielądek – -muzyk folkowy grający na fletach orientalnych, afrykańskim flecie fula, harfie ngoni i lirze korbowej.

Twórczość zespołu można określić jako World Music. Jest dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem rożnych gatunków. Na scenie bogata różnorodność etniczna Senegalu mocno flirtuje z soul, subsaharyjskim blues i akustycznym reggae oraz improwizacją.

Obsada

Pako Sarr – gitara akustyczna
śpiew

Grzegorz Rytka – saksofon

Mamadou Diouf – djembe
śpiew

Sebastian Wielądek – lira korbowa

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl