Koncert muzyki barokowej "Między Ziemią a Niebem"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

"Między Ziemią a Niebem" to wyjątkowy koncert muzyki barokowej wykonywanej na instrumentach historycznych przez zespół Capella Imperialis na czele z wybitną sopranistką Marelize Gerber.

Cykl koncertów muzyki dawnej odbywa się w Olecku od roku 2012. W tym roku na mazurskiej trasie koncertowej pojawi się również Gołdap.
Muzykę prezentują zespoły m.in. z Austrii, specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej.
W programie tegorocznego koncertu pojawią się utwory zarówno religijne, jak i świeckie kompozytorów takich jak Georg Friedrich Haendel, Antonio Vivaldi i Antonio Caldara.

Niezwykle barokowy nastrój zapewnią wyjątkowi artyści: Capella Imperialis oraz Marelize Gerber.

Capella Imperialis - zespół instrumentów historycznych, założony w Wiedniu przez śpiewaczkę Marelize Gerber. Zrzesza on młodych artystów międzynarodowego pochodzenia (m.in. Węgry, Słowacja, Polska). Muzyków łączy wspólny cel, którym jest interpretacja kompozycji barokowych w sposób wyjątkowy i autentyczny zgodny z niepowtarzalnym idiomem praktyki wykonawczej poprzednich stuleci. Siłą napędową w doborze repertuaru jest dla Capelli Imperialis odkrywanie zapomnianych i nieznanych kompozytorów i prezentowanie ich muzyki szerokiej publiczności.

Marelize Gerber - austriacki sopran koloraturowy. Studia wokalne odbyła w Wiedniu, zaś wiedzę na temat muzyki barokowej i jej wykonawstwa pogłębiała u takich mistrzów jak np. Mieke van der Sluis czy Peter van Heyghen. Jako jedna z najbardziej cenionych koloratur w Austrii koncertowała niemal w każdym zakątku tego kraju, w większości krajów Europy, a także w USA, w Chinach, Hong Kongu, Syrii, Turcji i Meksyku.

Koncert "Między Ziemią a Niebem" odbędzie się w tym roku w dwóch mazurskich miasteczkach:
1) OLECKO, 25 lipca 2015, godz. 19.00, Kościół pw. NMP KP, pl. Wolności 18.
2) GOŁDAP, 26 lipca 2015, godz. 19.00, Konkatedra NMP Matki Kościoła, ul. Żeromskiego 2.
Koncerty odbędą się pod Honorowym patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego oraz Burmistrzów Miast.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.fundacja-namazurach.pl