Koncert Młodej Polskiej Filharmonii

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

15

14 listopada 2017 r. Młoda Polska Filharmonia, jedna z najpopularniejszych młodzieżowych orkiestr symfonicznych w Polsce, wystąpi w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się w ramach VII Jesiennej Trasy Koncertowej orkiestry.

PROGRAM KONCERTU

Wykonawcy:
Młoda Polska Filharmonia
Adam Klocek dyrygent
Roman Spitzer pierwszy altowiolista Rotterdam Philharmonic Orchestra
Celina Kotz skrzypce
Zuzanna Sosnowska wiolonczela
Aleksander Dębicz fortepian

Program:
G. Ph. Telemann - Koncert na altówkę i orkiestrę
L. van Beethoven - Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
PRZERWA
K. Kurpiński - Uwertura do opery „Aleksander i Apelles”
L. van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92

W programie koncertu Młodej Polskiej Filharmonii znajdują się: koncert na altówkę i orkiestrę Georga Philippa Telemanna, koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę i fortepian oraz VII Symfonia Ludwiga van Beethovena, a także uwertura do odnalezionej niedawno opery „Aleksander i Apelles” Karola Kurpińskiego. Jednoaktówka kompozytora „Krakowiaków i Górali” wystawiona została po raz pierwszy w Teatrze Narodowym w marcu 1815 r. Przez ponad 200 lat nie była wykonywana, uchodząc za dzieło zaginione. Współczesna premiera opery „Aleksander i Apelles” miała miejsce w październiku 2017 r.

Młodą Polską Filharmonię poprowadzi Adam Klocek, dyrektor artystyczny orkiestry, laureat nagrody GRAMMY 2014. Gościem specjalnym jesiennej trasy koncertowej i solistą w koncercie Telemanna będzie Roman Spitzer, światowej sławy altowiolista, wieloletni solista Israel Philharmonic Orchestra, obecnie pełniący funkcję pierwszego altowiolisty w Rotterdam Philharmonic Orchestra. W partiach solowych Koncertu potrójnego Beethovena zaprezentują się wybitnie uzdolnienie polscy muzycy młodego pokolenia: skrzypaczka Celina Kotz, wiolonczelistka Zuzanna Sosnowska i pianista Aleksander Dębicz.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com