Klasyka inaczej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

16

Wykonawcy:
Carlo Torlontano – róg alpejski
Stanislav Ushev – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in. Leopold Mozart – Sinfonia Pastorella na róg alpejski i orkiestrę smyczkową G-dur

Carlo Torlontano od lat stara się wprowadzić do sal koncertowych instrument znany dotąd głównie z przekazywania sygnałów przez pasterzy
w alpejskich dolinach. Carlo Torlontano jest artystą wszechstronnym, koncertującym także na rogu i jego odmianie barokowej. Solista gościł na całym świecie, koncertując z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w Azji, Australii, Europie i Ameryce Północnej. Posiada na swym koncie wiele płyt, m.in. w 2003 z udziałem Marthy Argerich nagrał „Andante” i „Wariacje” Schumanna na dwa fortepiany, dwie wiolonczele i róg. Jest profesorem na Music University w Salerno oraz dyrektorem artystycznym “Domenico Ceccarossi” International Horn Competition.

Róg alpejski (Alphorn), należący do rodziny rogów to instrument znacznej długości (3,5 m-4 m), składa się z 2-3 części łączonych z sobą, wykonany jest z drewna jodłowego. Nie posiada żadnych klap ani otworów, dlatego uzyskuje się na nim jedynie dźwięki naturalnego szeregu alikwotów. Do instrumentu przykłada się drewniany ustnik. Potęga brzmienia powoduje, że jest słyszalny w odległości dochodzącej nawet do 10 km.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie rok.art.pl