Kinowa Poczekalnia #3: Cała przyjemność po stronie kobiet. Pokaz filmu w galerii BWA Wrocław Główny

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na kolejny, trzeci już pokaz w ramach Kinowej Poczekalni. Tym razem, w towarzystwie kuratorek trzech z czterech galerii BWA Wrocław, obejrzymy film Cała przyjemność po stronie kobiet.

[opis filmu] Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości przypadków udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na szowinizm, kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucja obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu. Dlatego reżyserka filmu, Barbara Miller oddaje głos kobietom.

Po pokazie odbędzie się rozmowa z Dominiką Drozdowską, Katarzyną Roj i Joanną Stembalską. Trzy kobiety współtworzące BWA Wrocław porozmawiają o tym, czy po stronie kobiet sztuki jest przyjemność, równe prawa i równe szanse. Jak funkcjonować jako kobieta sztuki w świecie, ale przede wszystkim w Polsce i we Wrocławiu.

Wstęp na pokaz filmu jest bezpłatny!

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bwa.wroc.pl