Kino plenerowe na Łące Leśmiana

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W ramach kina plenerowego na Łące Leśmiana zaplanowano projekcje czterech filmów, których tematy nawiązują do fenomenu dwóch modernistycznych miast – Gdyni oraz Tel Awiwu. Pokazy realizowane w ramach 14. edycji festiwalu Filmowa Stolica Lata.

WSTĘP WOLNY
7, 14, 21, 28 sierpnia (środy), godz. 21.00

REPERTUAR:

7 sierpnia | Gdynia. Moje Miasto
reż. Jerzy Rados, Polska 2018. Wprowadzenie: Jerzy Rados

To intymna opowieść gdynian o życiu codziennym, utkana z amatorskich materiałów, które Gdyńska Szkoła Filmowa zebrała z okazji 90-tych urodzin miasta. Tłem osobistych opowieści o codzienności, celebracji świąt, uroczystościach rodzinnych jest miasto – dynamicznie rozwijająca się ikona modernizmu. Gościem projekcji będzie Jerzy Rados, który opowie o kulisach zbierania materiałów do filmu.

14 sierpnia | Tel Aviv Live
reż. Nellu Cohn, Izrael 2016

"Tel Aviv Live" to dokument, w którym o mieście opowiadają wiodący izraelscy artyści. Materiały archiwalne przeplatają się z osobistymi świadectwami wybitnych współczesnych twórców, takich jak Etgar Keret, Menashe Kadishman i Idan Raichel czy Ahinoam Nini.

21 sierpnia | Bauhaus
reż. Gregor Schnitzler, Niemcy 2019

Akcja filmu "Bauhaus" rozgrywa się w latach 20 XX w. Historia młodej studentki Bauhausu, inspirowana prawdziwą historią projektantki mebli i zabawek dla dzieci, Almy Siedhoff-Buscher (1899-1944).

28 sierpnia | Ludzie, którzy nie są mną
reż. Hadas Ben Aroya, Izrael 2016

Mieszkająca w Tel Awiwie Joy przeżywa młodzieńcze rozterki dotyczące partnerstwa, samotności, miłości i niezależności. Dziewczyna błąka się bez celu po mieście ze słuchawkami na uszach, aż pewnego dnia wpada na mężczyznę o imieniu Nir. Rozmowy z nim okażą się dla bohaterki nie bez znaczenia.

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Wydarzenie realizowane w ramach programu towarzyszącego wystawie Gdynia -Tel Awiw, której wernisaż odbędzie się w Muzeum POLIN we wrześniu 2019 roku.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.polin.pl