Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego kierunku aktorstwo.

Spektakl KAŻDY MUSI KIEDYŚ UMRZEĆ PORCELANKO, CZYLI RZECZ O WOJNIE TROJAŃSKIEJ inspirowany TROILUSEM I KRESSYDĄ Williama Shakespeara, rozpościera się pomiędzy upadającym mitem a kryzysem cywilizacji, przechodząc przez pytanie: czy Bogini Fortunie wypada chodzić w płetwach? To spektakl śmieszny albo zupełnie nieśmieszny – wszystko zależy od tego z czego się śmiejemy…

Scena I

Widzowie-turyści wprowadzani są przez FORTUNĘ w sam środek konfliktu Greków i Trojan. Muszą się opowiedzieć po którejś ze stron, bo tu nikt neutralnym pozostać nie może. Będą więc losować: jeśli wyciągną czerwoną kartkę siedzieć/stać będą po stronie Trojan, jeśli niebieską – po stronie Greków. Dwie strony dzieli pas ziemi, gdzie powinien stać mur… ale nie stoi. Zamiast niego pomiędzy zwaśnionymi narodami rozpięta jest czerwona taśma. Wokół walają się resztki dawnej działalności heroicznej i trochę śmieci.

Po lewej – Trojańskiej stronie sceny siedzą Trojanie. Mają silne poczucie, że są u siebie ale i tak są spakowani. Na wszelki wypadek. Przedmioty domowego użytku (mikser, pralka, zwłoki dziadka) mieszają się z wielką stertą krzeseł, gazetami, sznurami z praniem, zabawkami, którymi kiedyś bawiły się dzieci, oraz ostatnim działającym telewizorem.

Po prawej – Greckiej stronie, najeźdźcy przywieźli wszystko, co im wpadło w ręce: mają tu walizki, plecaki, namioty, komplety sztućców, skarby kultury i pamiątki z podróży. Wszystko to oclone i zapakowane, bo nigdy nie wiadomo, co może się przydać.

Widzowie zajmują wylosowane miejsca, witani przez obleganych i oblegających. Mogą też zakupić przekąski i foldery w sklepiku PEZYFAE.

Jest trochę jak w Turcji.

Didaskalia otwierające scenariusz KAŻDY MUSI KIEDYŚ UMRZEĆ PORCELANKO, CZYLI RZECZ O WOJNIE TROJAŃSKIEJ autorstwa Agaty Dudy-Gracz.

Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Czas trwania spektaklu: 120 minut

Obsada

Klaudia Kulinicz
Konrad Szymański
Aleksandra Górska
Ewa Worytkiewicz
Kamila Brodacka
Mateusz Burdach
Szymon Owczarek
Jakub Kordas
Jakub Gąsowski
Marta Sutor
Katarzyna Gałązka
Aleksander Kazimierczak
Aleksandra Boroń
Maja Szopa
Vanessa Aleksander
Monika Szwajnos
Marcin Franc
Karol Biskup
Małgorzata Kozłowska

Produkcja

Scenariusz inspirowany
„TROILUSEM I KRESSYDĄ” Williama Shakespeara
Reżyseria, scenariusz, scenografia oraz kostiumy:
Agata Duda-Gracz
Muzyka:
Maja Kleszcz, Wojciech Krzak
Światło:
Katarzyna Łuszczyk
Choreografia:
Tomasz Wesołowski
Zdjęcia, projekt plakatu:
Greg Noo-Wak
Asystenci reżysera:
Katarzyna Post, Wiktor Stypa

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl