Kamerdyner*

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

5

Od Dwighta Eisenhowera przez Kennedy'ego, Johnsona i Nixona, aż do Reagana i Busha - czarnoskóry Cecil Gaines przez ćwierć wieku był kamerdynerem w Białym Domu, obsługując 8 kolejnych prezydentów.
Jako dziecko pracował na polu bawełny - do dnia gdy biały paniczyk zgwałcił jego matkę, a ojca zastrzelił jak bezpańskiego kundla. W ramach zadośćuczynienia właścicielka plantacji "wyuczyła go na domowego czarnucha". To wtedy mały Cecil przyswoił sobie zasadę, która będzie jego zawodowym credo, gdy znajdzie pracę w luksusowym hotelu, a potem w Białym Domu: "Służący ma być cicho, jakby nie oddychał, jego obecność ma być niezauważalna".
Obok niego przepływa wielka historia: rośnie sprzeciw wobec segregacji rasowej, Afroamerykanie uzyskują prawa obywatelskie, świat wstrzymuje oddech w związku z kryzysem kubańskim, w zamachu ginie prezydent John F. Kennedy, kilka lat później - Martin Luther King, wybucha afera Watergate… A Cecil dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku obsługuje kolejnych prezydentów, sumienny, niezawodny, niesłyszalny, niewidoczny - perfekcyjny.
Gwiazdorska obsada - nawet w epizodach występują sławy, takie jak Jane Fonda, Lenny Kravitz czy Vanessa Redgrave, a przede wszystkim rewelacyjny duet Forest Whitaker i Oprah Winfrey w roli zaniedbywanej żony.
Pierwowzorem postaci Cecila Gainesa był pracujący przez 30 lat w Białym Domu czarnoskóry kamerdyner, którego historię opisał "The Washington Post".

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl