Jeżyku na pomoc - warsztaty w ramach cyklu „mamalucha”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

10

W zaczarowany świat ratownictwa medycznego zabiorą Nas: Sęp Daniel, Świnka Pe i Królica Anna, którzy w swojej leśnej podróży napotykają na różne niebezpieczeństwa. Bohaterowie animacji w zabawny sposób przekazują dzieciom umiejętności wzywania pomocy, tworzenia opatrunków czy postępowania w przypadku utraty przytomności i złamań.

Podczas leśnej wyprawy uczestnicy poznają sprzęt ratowniczy, m.in. worek Ambu, pulsoksymetr, deskę ortopedyczną, koc termiczny, apteczkę, aby w końcowym etapie wyprawy stać się prawdziwym medykiem. Oprócz opowieści o pluszakach, rodzice nabędą umiejętności postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak zadławienie, omdlenie, zatrzymanie krążenia czy oparzenia.

Marta Brodowska
– absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego (AZS AWF) w Białej Podlaskiej i UMCS w Lublinie na kierunku pedagogika przedszkolna. W 2014 roku ukończyła Zespół Szkół w Ludwinie – kierunek: ratownik medyczny. Prowadzi profesjonalne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Założycielka firmy „Strefa Pierwszej Pomocy”. Prywatnie mama czterolatki, więc dobrze wie, jak bardzo nieprzewidywalne mogą być dzieci i jak im pomóc w chwili, gdy trzeba zachować zimną krew.

Czas trwania – 1,5 godz.

O cyklu „mamalucha”:

Razem ze swoim Dzieckiem zwiedziliście już wszystkie parki w okolicy, zbadaliście dogłębnie place zabaw, a do Waszego wspólnego bycia razem powoli zaczyna wkradać się nuda? Macie ochotę przełamać ustalony porządek dnia? Zanim Twoje Dziecko nawiąże pierwsze przyjaźnie w przedszkolu, zapraszamy Was na spotkania z cyklem „mamalucha”! U nas możesz twórczo spędzić czas ze swoim Dzieckiem, poznać inne Mamy z okolicy, wymienić się doświadczeniami, pogadać przy kawie i poznać masę zabaw, które pozwolą Wam pokonać nudę! Stworzymy przestrzeń sprzyjającą wspólnej zabawie i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami a maluchami.