IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na IX edycję Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności, która odbędzie się w Chatce Żaka 24 listopada 2018 r.

Program:

18:30 Wystawa komiksu Grzegorza Nowickiego "Opowieści przechodnia" oraz występ grupy bębniarskiej Manioki
19:00 Koncerty: Młode Djembe oraz Sekta Denta

Młode Djembe to grupa powstała w 2007 r. w wyniku warsztatów bębniarskich Agnieszki Kołczewskiej. Zespół gra rytmy afrykańskie, azjatyckie i kubańskie, używając bębnów typu djembe, conga, darabuka, bongosy i innych instrumentów perkusyjnych jak m.in. marakasy, quiro czy cabaza. Utworom rytmicznym często towarzyszy śpiew – głównie obrzędowe pieśni afrykańskie. Grupa inspiruje się perkusyjno-bębniarską muzyką afrykańską, azjatycką, kubańską, brazylijską, nie stroni też od muzyki rockowej, jazzowej, reggae czy folku.
Muzycy grający w Młode Djembe pełni pasji, pomysłów i inspiracji, starają się aranżować utwory we własny, twórczy sposób. Upowszechniają kulturę gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych świata jako sztukę, a zarazem niesamowitą formę muzykoterapii, zabawy i edukacji (...)

Sekta Denta to jedyna w swoim rodzaju jazz-metalowa orkiestra zawierająca w składzie klasyczne power trio, specjalistę od elektroniki oraz rozbudowaną sekcję dętą.

Nazwa grupy odnosi się do fikcyjnej postaci Harveya "Twoface'a" Denta, wroga Batmana, toczącego nieustanną walkę wewnętrzną między spokojną i uporządkowaną częścią swojej osobowości a szalonym i nieprzewidywalnym alter ego. Podobny dylemat jest istotą twórczości Sekty, która swobodnie żongluje skrajnie różnymi gatunkami muzycznymi wypracowując własną spójną i niepowtarzalną stylistykę(...)

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.umcs.pl