Inauguracja 26. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

20

Dnia 16.05.2018roku, o godzinie 18:00, w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbędzie się koncert inauguracyjny 26. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży, podczas którego wystąpią Jekaterina i Stanisław Drzewieccy.

Jekaterina i Stanisław Drzewieccy są małżeństwem od 2010 roku i wspólnie tworzą swój repertuar, na który składają się koncerty na cztery ręce lub dwa fortepiany. Sposób w jaki tworzą, przyciąga widzów nie tylko przez swoją osobliwość, ale także ze względu na zróżnicowany, często mało znany lub specjalnie im dedykowany program.Artyści występowali na wielu prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach z solowymi i symfonicznymi programami. W 2013 roku duet nagrał płytę Sagrada Familia z muzyką współczesnego, polskiego kompozytora Krzysztofa Kobylińskiego.
Jekaterina pochodzi z Rosji. Występowała na scenach we Włoszech, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Francji, Polsce, Holandii, Litwie, Łotwie, Słowacji i Ukrainie. Pracowała m. in. z takimi dyrygentami jak: Andrisem Nelsonsem, Igorem Pylatiukiem, Normundsem Vaicisem oraz orkiestrami:Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy,Orkiestrą Kameralną Accademiadell’Arco. W 2009 roku, jako jedyny muzyk w Łotwie, otrzymała stypendium do Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Zaś rok 2015 był dla niej ważny ze względu na wygraną Grand Prix na Międzynarodowym konkursie Art Duo w Pradze.
Stanisław Drzewiecki gra na fortepianie od 6 roku życia. Wyjechał wówczas na solowe tournée po Japonii i od tamtej pory gra regularnie w najróżniejszych japońskich salach koncertowych. Dokonywał inauguracji takich prestiżowych wydarzeń jak: Europalia w Belgii, Dni Polski w Austrii,Rok Chopinowski w Sztokholmie, Tiranie i Skopje. W 2003 roku odniósł sukces podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych grając w nowojorskiej Carnegie Hall. W jego dorobku artystycznym znajduje się 11 płyt, które wydaje się w Polsce, Japonii czy Niemczech.
W programie, przewidzianym na 16.05.2018, znajdują się utwory takich twórców jak Bach, Chopin, Moszkowski, Rachmaninow, Brahms,Chaczaturian czy Piazzolla. Szczegółowy repertuar znajdą Państwo na stronie www.szafarnia.art.pl.
Cena biletu: 15/20 zł

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.szafarnia.art.pl