Idol. Mikołaj Kopernik / warsztat plastyczny (6+)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Zapraszamy na warsztat z Justyną Styszyńską, autorką książek aktywnościowych o sławnych ludziach nauki i sztuki. Stworzyła ona serię interaktywnych książek „IDOL” (wydawnictwo Widnokrąg), dających okazję do przyjrzenia się wielkim postaciom, które wniosły cenny wkład do światowej nauki, kultury czy sztuki i mogą być wzorem do naśladowania.

Książka, która stanowi punkt wyjścia do warsztatów, w przystępnej i bardzo atrakcyjnej formie przedstawia życie i pracę Mikołaja Kopernika, a także zabiera czytelników w prawdziwą podróż w czasie do Polski epoki renesansu. Czy nazwisko Kopernik coś oznacza? Czy dziś, patrząc w niebo, widzimy te same gwiazdy, które on widział? Dlaczego teoria heliocentryczna uważana jest za przełomową w dziejach ludzkości? Mikołaj Kopernik był wielkim astronomem, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był człowiekiem renesansu.

<strong>
Prowadzenie: Justyna Styszyńska
</strong>
<strong>
JUSTYNA STYSZYŃSKA
</strong> - ilustratorka, graficzka, a jednocześnie nauczycielka, pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka wydziału grafiki na Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i nauczaniem. Tematami książek Justyny Styszyńskiej są zazwyczaj natura i człowiek. Jest ona autorką serii książek „Zwykli- niezwykli mieszkańcy Lasu, Łąki, Biegunów i Gór”, zeszytów ćwiczeń z serii „Idol” o Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo, Mikołaju Koperniku i Poli Negri. Jej książki są nie tylko ciekawe i zabawne, ale pozwalają się czytelnikowi nauczyć czegoś nowego o otaczającym świecie. W swoich ilustrowanych opowieściach porusza ona nie tylko uczucia dzieci, ale także ich ciekawość świata i kreatywność, a także stymuluje ich rozwój intelektualny. Technika ilustrowania Justyna Styszyńskiej łączy tradycyjne malarstwo z rysunkiem na komputerze. Nie ma kresek, nie ma linii, nie ma szkicu. Są plamy barwne o różnej fakturze i kolorystyce.

<strong>
CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl