Idę tylko zimno mi w stopy

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

"Idę tylko zimno mi w stopy" to przejmująca historia o Grzegorzu Przemyku, młodym człowieku, maturzyście, który z radością wchodził w dorosłe życie, ciesząc się wewnętrzną wolnością, nauczony jej przez matkę, poetkę Barbarę Sadowską. Okazało się, że swój egzamin dojrzałości zdawał na komisariacie MO w Warszawie, gdzie został zakatowany w 1983 roku przez milicjantów. Stał się jedną z ofiar wprowadzenia stanu wojennego.

Spektakl jest to próbą pokazania kulis politycznego kłamstwa, które ma uchronić od odpowiedzialności władze, a zrzucić moralną odpowiedzialność za śmierć dziecka na Matkę bezradną wobec aparatu państwa.

Inspirację stanowi książka Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów". Wcześniej "Idę tylko zimno mi w stopy" zostało wykonane w formie słuchowiska, które otrzymało nagrody na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie w 2018 roku za autorską reżyserię Tomasza Mana (reżyser premiery w Teatrze IMKA) oraz rolę Matki (Dorota Landowska).

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Premiera 21.10.2019 w Teatrze IMKA.

Obsada

Wiesław Cichy
Adam Cywka
Mateusz Kmiecik
Maciej Kowalik
Marcin Marzec
Marcin Przybylski
Katarzyna Strączek
Zdzisław Wardejn
Joanna Wiśniewska

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl