Historie rodzinne - pokaz filmu i spacer

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Każda rodzina ma swoją historię, swoje różne sposoby budowania rodzinnych narracji, swoje dylematy tożsamościowe.
A co jeśli to rodzina rabina z Kocka uznawanego za jednego z najwybitniejszych cadyków polskich – słynnego Menachema Mendela Morgensterna?

Grupa studentów z Polski i Izraela postanowiła to sprawdzić. Przez 10 dni warsztatów realizowanych w ramach Polish-Israeli Youth Exchange (PIYE) 2017 studenci pracowali z bazami genealogicznymi dostępnymi w Centrum Informacyjnym Muzeum POLIN, z dokumentami archiwalnymi oraz pojechali na wizytę studyjną do Kocka. Efekty ich pracy będzie można poznać już w najbliższą niedzielę 17 września!

14:00-16:30, pokaz filmu (około 30 min.) i spacer (około 2 godz.)

Studenci PIYE przygotowali film o historii rodziny Morgenszternów z Kocka oraz o tym, jak miasto dzisiaj pamięta słynnego cadyka Menachema Mendela Morgensterna, protoplastę rodziny Najmarków. Po pokazie filmu zapraszamy na spacer po żydowskiej Warszawie śladami rodziny Najmarków również przygotowany przez uczestników PIYE. W 1910 r. Dawid Najmark wyjechał do Ameryki, pozostawiając w Polsce całą swoją rodzinę. Listy, jakie wymieniał z rodziną, pozwalały mu zachować łączność z krajem, w którym się wychował, a dziś stały się podstawą do stworzenia wyjątkowego spaceru.

W tym samym dniu w godzinach 12:00-14:00 w muzeum będzie działał specjalny Info-punkt przygotowany przez studentów polsko-izraelskiej wymiany, przybliżający pracę i zasoby Centrum Informacyjnego Muzeum.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com