Fotofestiwal 2021 – 20 Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Fotofestiwal 2021 – 20 Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi – odbędzie się w dniach 10-27 czerwca. Zaznaczcie w kalendarzach!
Ponad 40 wystaw w całym mieście, prezentacje prac 150 artystów wizualnych i pierwsza w historii wystawa fotografii z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, w tym tych autorstwa Andy’ego Warhola, Romana Opałki czy Natalii LL. Program jubileuszowej, dwudziestej (!) edycji Fotofestiwalu jest imponujący i wypełniony łódzkimi akcentami.
Główna część programu Fotofestiwalu powstaje pod okiem prof. Józefa Robakowskiego i poświęcona jest łódzkiej scenie artystycznej. Na wystawie zbiorowej „Reinkarnacja” w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi prezentowane będą prace takich artystów jak: Ryszard Waśko, Aleksandra Ska, Karolina Breguła, Karolina Wojtas czy Grzegorz Przyborek.
Szczególnym wydarzeniem będą wystawy realizowane we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć tak obszerną prezentację kolekcji fotografii Muzeum Sztuki, a na niej blisko 200 prac takich artystów jak: Nadar, Karol Hiller, Witkacy, Zofia Rydet, Zbigniew Libera, Roman Opałka czy nawet, spoza kolekcji fotografii, słynną Marilyn Monroe Andy’ego Warhola.
Z kolei w ms1 będzie można obejrzeć indywidualną wystawę Agnieszki Kurant – artystki pochodzącej z Łodzi, której prace można było dotychczas oglądać w Muzeum Guggenheima czy na Biennale Architektury w Wenecji.
Drugim obok Fabryki Sztuki w Łodzi centrum festiwalowym będzie OFF Piotrkowska, gdzie pokazane zostaną m.in. wystawy przygotowane wspólnie przez trzy łódzkie uczelnie – Szkołę Filmową w Łodzi, Akademię Sztuk Pięknych i Uniwersytet Łódzki.
Festiwalowych miejsc będzie więcej. W ramach projektu PROGRAM MIASTO zorganizowanych zostanie niemal 30 wystaw w muzeach, galeriach oraz przestrzeniach tymczasowych. Zobaczyć będzie można między innymi prace Stanisława Ignacego Witkiewicza, Bogdana Konopki, Sebastiana Colleta, Iacopo Pasqui, Magdy Moskwy.
Sekcja „Opowieści z miasta Łodzi” obejmie natomiast wystawy historyczne i współczesne o Łodzi, w tym wystawy dokumentalne Macieja Rawluka, Uli Tarasiewicz, Artura Urbańskiego, a także współcześnie kolorowane zdjęcia z lat 20. i 30. XX wieku Wiktora Jekimenki z archiwum firmy Veolia przygotowane przez Stefana Brajtera.
Jak co roku nie zabraknie również międzynarodowych projektów. Na zbiorowej wystawie finalistów Programu Otwartego zaprezentowane zostaną prace artystów takich jak Federico Estol (Urugwaj), Colin Delfosse (Belgia), Sima Choubdarzadeh (Iran), Rafael Heygster i Helena Manhartsberger (Niemcy) i Robin Hinsch (Niemcy). Planowane są również prezentacje europejskich platform fotograficznych Parallel i Futures oraz wystawy fotografów, którzy zaproszeni zostali do Łodzi na rezydencje artystyczne.
Na Fotofestiwal zapraszają Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń. Wydarzenie powstało przy udziale finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji o Fotofestiwalu:
www.fotofestiwal.com

BILET JEDNORAZOWE NA WYSTAWY w centrach festiwalowych Art_Inkubator i OFF Piotrkowska (obowiązuje na dany dzień w obu centrach)
Karnet upoważnia do wielokrotnego wejścia na wystawy w dwóch centrach festiwalowych: Art_Inkubatorze, OFF Piotrkowska Center oraz do jednorazowego wejścia na wystawę w Muzeum Sztuki i na sobotnie wydarzenie specjalne z okazji 20-lecia festiwalu w Muzeum Książki Artystycznej (12.06.2021, godz. 21:00).

Dla pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego 14.06 (pon) i 24.06 (czw) wstęp bezpłatny.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl