Forum Fotografii i Multimediów "Cień obrazu"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Obraz od zarania dziejów wzbudza w człowieku głębokie emocje. Podziw, miłość, lęk, wzgardę czy nawet agresję. Dzieje starożytnego Rzymu obfitują w akty niszczenia wizerunków znienawidzonych cesarzy czy też podobizn władców podbitych przez Rzymian narodów. Obraz zespaja ale i dzieli całe społeczeństwa - wystarczy przypomnieć sobie skutki ikonoklazmu, czy współczesnego terroru w krajach opanowanych przez fanatyków religijnych. Kultura Zachodnia dumnie uważa siebie za obszar świata tolerancyjnego, jednak również na naszych ulicach, cmentarzach, galeriach sztuki dochodzi do „wandalizmu obrazowego”. Cykle zdjęć prezentowane na wystawie Cień Obrazu dotyczą różnych aspektów ludzkiego życia. Od opowieści związanych z historią i jej współczesnymi skutkami poprzez indywidualny heroizm ukazywanych bohaterów po ogólnoludzką duchowość czy intymność partnerską. Artyści reprezentujący różne postawy twórcze, skupiając się na odmiennych przestrzeniach osobistych zainteresowań odpowiadają jednolitym przekazem na dramatyczne poszukiwanie przez człowieka swojej rozczłonkowanej tożsamości w rozbitym nietolerancją świecie.
Tekst: Grzegorz Jarmocewicz

Autorzy:
Janina Cynkiel, Anna Grabowska, Marzena Jakowiak, Grzegorz Jarmocewicz, Radosław Krupiński, Patrycja Łapszo, Łukasz Piechowski,Krzysztof Jeżyna.

Kurator wystawy:
Dr Grzegorz Jarmocewicz – dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO, dr sztuki, wykładowca, kurator, juror konkursów fotograficznych. Prezes stowarzyszenia Forum Fotografii i Multimediów – głównego organizatora festiwalu. Autor wielu wystaw w kraju i za granicą oraz publikacji nt. fotografii. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Museo Ken Damy w Brescia we Włoszech, w Muzeum Okręgowym w Suwałkach oraz Centrum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Wernisaż: 13.09.2017 r., godz. 19:00
Wystawy dostępne: 13.09 – 18.10.2017
Wrzesień: Pn-Pt 08:00 – 20:00
Październik: cały tydzień 08:00 – 20:00
wstęp bezpłatny