Festiwal Frankofonii 2017

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.Instytut Francuski w Warszawie
Widok 12
00-023 Warszawa
wstęp wolny

Wystawa malarstwa “Autour de Tadeusz Kantor” Hanny Szoll będzie prezentowana od 01 do 25 marca 2017 w Mediatece Instytutu Francuskiego w Polsce, ul. Widok 12.

FILM - Kino Lab CSW Zamek Ujazdowski:

18.00 „Życie Kabaczka” (Ma vie de Courgette) de Claude Barras, Szwajcaria 2016, animacja, 66 min.
Film nominowany do Oskarów 2017 w kategorii Najlepszy Film Animowany.

20.00 „Niedobrani” (Pas son genre) reż. Lucas Belvaux, Francja 2014, 111 min
Obsada: Émilie Dequenne, Loïc Corbery, Sandra Nkake, Charlotte Talpaert, Anne Coesens

Festiwal Frankofonii organizowany od 2012 roku, to seria koncertów, pokazów filmów, przedstawień teatralnych, konferencji, spotkań literackich oraz inicjatyw edukacyjnych i językowych, obrazujących całe bogactwo kultur francuskiego obszaru językowego na pięciu kontynentach.
Tegoroczny Festiwal odbywa się w dniach od 1 marca do 31 marca 2017.

Jego współorganizatorami są placówki dyplomatyczne: Demokratycznej Republiki Konga, Francji, Kanady, Luksemburga, Libanu, Maroka, Rumunii, Szwajcarii, Tunezji, Walonii-Brukseli, Senegalu oraz 2 instytuty: Instytut Francuski w Polsce i Rumuński Instytut Kultury.

Międzynarodowa Organizacji Frankofonii zrzesza 57 krajów i rządów o statusie członków oraz 20 krajów obserwatorów, w tym Polskę, położonych na pięciu kontynentach. Międzynarodowy Dzień Frankofonii jest nie tylko okazją do świętowania języka francuskiego, lecz również do przypomnienia, że między językami i kulturami istnieje ścisły związek i że język jest nośnikiem kultury.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie frankofonia-polska.pl