Ferie 2022 - kosmiczne warsztaty czarnego teatru dla grup zorganizowanych

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

18

Teatr Czarnego Tła w Chorzowie serdecznie zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na zajęcia w czasie ferii w naszej siedzibie.

Jak co roku zapraszamy zorganizowane grupy do spędzenia z nami czasu i poznania naszego teatru przy okazji kreatywnej zabawy. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zaciekawić, a uczestnicy razem z opiekunami zanurzą się w naszym tajemniczym , kolorowym świecie dając sobie chwilę wytchnienia i przeniosą się do kosmicznego świata, bo to właśnie kosmos będzie tematem przewodnim zajęć.

Odkąd powstał nasz teatr staramy się nie tylko bawić, ale i edukować oraz rozwijać młode osoby. Uczyć je teatru i twórczego, niestandardowego patrzenia na świat, co w obecnych czas jest wyjątkowo potrzebne.

Nasz teatr tworzy spektakle w nietypowej konwencji ‚czarnego teatru”.
Jest to specyficzna forma, w której wszystko odbywa się na czarnej, ciemnej scenie, a jedynym światłem jest światło ultrafioletowe, które rozświetla rekwizyty i pozwala stworzyć nierzeczywiste obrazy.

Zapraszając dzieci i młodzież do naszego świata, chcemy zainteresować tą formą, pokazać nasz teatr, grane tutaj spektakle oraz spędzić kilka godzin na twórczej zabawie.

Uczestnicy zajęć poznają :
– zasady panujące w czarnym teatrze,
– różne elementy naszej scenografii ,
– podstawy animacji, pantomimy, ruchu scenicznego

Warsztaty składają się z poszczególnych etapów :
– prezentacja ‚czarnego teatru’ – przedstawienie formy teatralnej oraz pokaz lalek i rekwizytów występujących w naszym teatrze
– nauka poruszania się po scenie oraz animacji przy użyciu lalek i rekwizytów
– odgrywanie własnych etiud przy użyciu lalek. Wszystkie dzieci mają okazję pojawić się na scenie i odgrywać różne scenki

Czas trwania – 1,5 godziny, cena – 18 zł/osobę

Ilość uczestników - max. 25-28 osób
—————————————–

Ważne – żeby efekt był najlepszy, uczestnicy powinni mieć ciemne (najlepiej czarne) ubrania i ciemne buty (lub czarne skarpetki).

Przy wyjazdowych warsztatach – miejsce, gdzie będą przeprowadzane musi mieć możliwość zaciemnienia, bo tylko w ciemnym pomieszczeniu efekt jest najlepszy.

Kontakt, rezerwacja terminów przez formularz https://forms.gle/ggebVUeDrNniRv9A6 lub mailem lunaart.imprezy@gmail.com lub telefonicznie 603-45-44-33 (można zostawić wiadomość – oddzwonimy).

Siedziba teatru – Chorzów, ul. Poniatowskiego

Przy teatrze działa galeria rękodzieła, więc dzieci mogą mieć drobne kieszonkowe na zakup pamiątek. Można też zamówić (lub iść do lokalu) kurtosze, które oferuje współpracujące z nami bistro „Pycha Ciacho”

Serdecznie zapraszamy

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com