Ewenement Ewa Cieniak

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Tytułowy EWENEMENT to instalacja na fotelu bujanym „BEZTWARZ”. Jest to jedna z niewielu moich prac, która nie jest portretem. Gdy powstawała, żegnałam się właśnie z bliską osobą. Fotel i przepływające przez niego włókna są symbolem przemijania i zamiany tego, co obecne, w to, co staje się przeszłością i wspomnieniem.
Wystawa prezentuje prace powstałe w przeciągu ostatniego roku. Haft traktuję bardzo elastycznie, nadając mu różne formy: malarską, graficzną, rzeźbiarską, a nawet filmu animowanego, którego premiera odbędzie się podczas wernisażu.

Film zyskał aprobatę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i został sfinansowany ze środków stypendialnych „Kultura w sieci”.
Stale eksperymentuję z materią nici, a tym, co łączy moje poszukiwania jest człowiek, jego twarz i emocje. Potrzebuję dużo czasu i równie wiele prób, żeby dotrzeć do sedna interesującego mnie tematu, dlatego pracuję seriami.
Na wystawie będzie można obejrzeć prace z serii CHANUKAH, KRZESŁA EMOCJI, DZIADY, BLACK, PLAN AMERYKAŃSKI oraz DRZEWO GENEALOGICZNE.