Etnograficznym Okiem. Otwarte warsztaty rysunku

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W niedzielę, 4 listopada, zapraszamy na drugie już otwarte warsztaty rysunku z cyklu Etnograficznym Okiem. Podczas najbliższych warsztatów będziemy pracować w technice pasteli suchych, skupiając się na ich malarskich możliwościach.

Czerpiąc inspirację z doświadczeń impresjonistów i kapistów będziemy szczególnie pracować z barwą, jej kompozycją i budowaniu nastroju kolorem. Będziemy się bawić barwą i plamą.

Poszukamy koloru także w cieniu i półcieniu rezygnując z używania czerni. Dla uzyskania miękkości w rysunku i przejściach kolorystycznych wypróbujemy wiszer.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem, niezależnie od stopnia posiadanych umiejętności. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Informacje praktyczne:

Warsztaty są bezpłatne, nie obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów – decyduje kolejność!

Warsztaty mogą być tłumaczone na Polski Język Migowy. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na tłumacza PJM minimum 5 dni przed planowanym udziałem w warsztatach. Zgłoszenia przyjmuje koordynatorka dostępności, Olga Błaszczyńska: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel. 533 325 435 (również SMS).

Termin: warsztaty odbywają się raz w miesiącu w niedzielę, w godz. 15.30–18.00
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie etnomuzeum.eu