Ekowkrętka - nakręcamy się na ekologię - Kreatywne Wakacje

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Podczas letnich warsztatów w duchu recyklingu, upcyklingu i no waste dzieci odkryją, że ekologia to kraina pełna niezwykłych historii i inspiracji! Wspólnie zagłębimy się w świat przedmiotów stworzonych własnymi rękoma! Po dużą dawkę inspiracji i łyk świeżego powietrza wybierzemy się także na wycieczkę niespodziankę. Lato w mieście wcale nie musi być nudne! Przygoda czeka! :)

SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

PONIEDZIAŁEK. Domowy zielnik

W trakcie zajęć poznamy tajniki życia roślin, nie tylko ziół. Dowiemy się jakie moce mają zioła i chwasty po czym własnoręcznie wykonamy niesamowite artystyczne zielniki, które utrwalą zdobytą wiedzę, a także pomogą w rozpoczęciu niezapomnianej podróży ku światu jadalnych roślin.

WTOREK. Zabawa z odzysku

Kręgle, tory przeszkó, rzut do celu z surowców pochodzenia wtórnego? Nic prostszego! Podczas spotkania dowiemy się, że z kartonu, gazety czy butelki plastikowej możemy sobie urządzić znakomitą zabawę!

ŚRODA. Przyroda w mieście

Spacer po zielonych okolicach i warsztaty - wybierzemy się w podróż po zielonych okolicach z lornetkami i notesami, by bacznie obserwować przyrodę w mieście. Czy dużo zwierząt mieszka w mieście? Jakie drzewa znajdują się w okolicy? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź. Po spacerze z uzbieranych liści, kamyczków i patyków stworzymy naturalne dzieło sztuki.

CZWARTEK. Kuchnia Zero Waste

Gotowanie, nie marnowanie. Dowiemy się dlaczego marnowanie jedzenia jest takie złe, jak robić zakupy, by nie kupować za dużo oraz jak przygotowywać potrawy, by wytworzyć jak najmniej odpadków. Kreatywność i spryt z pewnością się przydadzą.

PIĄTEK. Odpadowa sztuka - tworzymy!

Wolność dla wyobraźni i swoboda twórcza - to hasła przyświecające nam podczas zajęć. Z butelek plastikowych, patyów, drutów, materiałów i innych zaskakujących elementów będziemy tworzyć upcyklingową sztukę!
............................................................................
Zapisy poprzez formularz internetowy:
http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/ekowkretka-czyli-nakrecamy-sie-ekologie/

Program kreatywnych wakacji: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kreatywne-wakacje-w-krzywym-kominie-gotowi-na-przygode/

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl