Droga ku Wolności

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Dom Kultury Praszka zaprasza:

14 września, Dom KUltury Praszka,
godz. 16;00 - otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Wiktora- wstęp wolny
godz. 17:00 - Spektakl muzyczny - wstęp wolny

"Droga Ku Wolności" to muzyczna opowieść o nieustępliwej i często heroicznej walce Polaków o szansę życia w wolnym i demokratycznym kraju. To rodzaj artystycznego świadectwa o miłości do Ojczyzny, patriotyzmie i dążeniu do wolności. To muzyczna podróż przygotowana na okazję stulecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przepiękne aranżacje akustyczne znanych, tradycyjnych pieśni polskich wsparte słowem wstępu z nawiązaniem do istotnych wydarzeń z historii Polski przeniosą nas w kolejne lata walki o Niepodległą. Przeniesiemy widzów w czasy przeszłe i skłonimy do głębokich refleksji, często będzie to podróż do wspomnień i powrót do opowieści rodzinnych...

Muzycy „Drogi Ku Wolności”: Tomasz Andrzejewski – gitara akustyczna,
Łukasz Sztaba – fortepian, instrumenty klawiszowe,
Marcin Zmorzyński – śpiew

Wystawa fotografii Andrzeja Wiktora – EPIZODY jest doskonałym uzupełnieniem projektu. To subiektywna próba przedstawienia niektórych epizodów historycznych, które miały miejsce w bogatych i burzliwych dziejach Naszej Ojczyzny. Epizody, czyli zaaranżowane sytuacje, które odwołują się do pewnych wydarzeń historycznych są tylko próbą wspomnienia o danym momencie historii, są iskrą która przez krótki moment świeci, aby przypomnieć o swoim istnieniu. Fotografie powstały jako okładki do miesięcznika W sieci historii. Autorem ich koncepcji jest Michał Korsun. Uzupełnieniem fotografii epizodów historycznych są obrazy pochodzące ze starszego projektu o roboczym tytule „Rycerze”, którego realizacja została rozpoczęta w 2010 roku podczas inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w 600-letnią jej rocznicę. Przedstawia serię portretów współczesnych rekonstruktorów, pasjonatów historii sfotografowanych tak, aby do złudzenia przypominali ludzi z minionych wieków.

SPONSOR PROJEKTU: GRUPA ENERGA

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com