DOŚWIADCZYLIŚMY TEGO. FOTOGRAFIE Z OKRESU NRD | Fotografie grupy ASA

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

DOŚWIADCZYLIŚMY TEGO. FOTOGRAFIE Z OKRESU NRD

Fotografie grupy ASA

ZDJĘCIE I PRAWA AUTORSKIE: ASA-GRUPPE FOTOGRAFIE

Wszyscy czterej fotografowie grupy ASA urodzili się w latach 50-tych w NRD i studiowali fotografię w Wyższej Szkole Grafiki i Grafiki Książkowej w Lipsku. Tam ukształtowało się ich spojrzenie na świat. Zdjęcia propagandowe czy chwalące ówczesną rzeczywistość nie były ich udziałem, bardziej spoglądanie poza pozory i odczarowywanie oficjalnych obrazów. Przy całej artystycznej różnorodności ich fotograficznych prac łączy ich dokumentalne spojrzenie na rzeczywistość.

Fotografie zaprezentowane na wystawie ukazują sceny z życia w NRD od lat 70-tych i 80-tych aż po jej schyłek w 1990 roku. W tym właśnie czasie ich autorzy kształtują własną wrażliwość jako artyści. Obojętnie, czy to sceny z życia prywatnego, życia na wsi, przestrzeni miejskiej, procesówprodukcyjnychczy form spędzania wolnego czasu, oni byli zawsze blisko nich. One były częścią ich życia, o którym raz opowiadają jako ich uczestnicy, innym razem z ironicznym dystansem. Efektem jest powstały zbiór zdjęć, podróż w czasie pozbawiona nostalgii.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl