DOLOK - Michał Puszczyński - wernisaż wystawy rzeźby

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Od 12 października 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej bedzie prezentowana kolekcja rzeźb pt. ,,Dolok” autorstwa Michała Puszczyńskiego. Najnowszy projekt artysty to cykl masywnych, monochromatycznych rzeźb ceramicznych, odnoszących się do pierwotnych form architektury. Uproszczone bryły, kontrast i skala prac budują wrażenie miasta lub też miejsca kultu, pełnego form, których funkcja została zapomniana a cel, dla którego były tworzone jest już nieznany.

Michał Puszczyński (1976) realizuje rzeźby, instalacje, wykorzystując ceramikę jako główne medium. Prekursor wykorzystania dalekowschodnich metod wypalania ceramiki w Polsce. Udział w ponad 200 wystawach, sympozjach i projektach artystycznych w Europie, USA, Azji. Adiunkt na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław.

"Dolok" to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji- tego co można poczuć pracując gołymi rękami z miękkim materiałem, który przy pomocy ognia zmienia się w kamień. Interesowała mnie maksymalna prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt - zmienia całkowicie relację pomiędzy materią a człowiekiem".
M. Puszczyński

Start: Centrum Ceramiki Unikatowej, Stara Kopalnia, godz 17.00

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com