Debata - transpłciowa młodzież w polskiej szkole

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Tematyka transpłciowość powoli przenika do dyskursu publicznego, lecz wciąż bardzo niewiele mówi się o młodych osobach trans. Niedawno Fundacja Trans-Fuzja opublikowała pierwszy raport nt. funkcjonowania transpłciowej młodzieży w polskich szkołach.

Czy w polskich szkołach transpłciowe dzieci mogą być sobą? Jak ich funkcjonowanie wygląda w aspekcie prawnym? Czy szkoły i ich pracownicy_czki są przygotowani_e na współpracę z transpłciowymi dziećmi i młodzieżą? Jak wygląda ich współpraca z rodzicami? Na te i inne pytania poszukają odpowiedzi psycholożka Izabela Jąderek, prawniczka Paulina Pilch i edukatorka seksualna Antonina Lewandowska. Debatę poprowadzi A. Chaber.

Wydarzenie odbywa się w ramach XI edycji Festiwalu Równych Praw do Miłości. Festiwal Równe Prawa do Miłości powstaje dzięki nieodpłatnej pracy członków i członkiń Stowarzyszenia bez!miar, którym zależy na widoczności kultury osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej. Zadedykuj 1% swojego podatku Stowarzyszeniu bez!miar [KRS 0000402176] ze świadomością, że wróci on do Ciebie w postaci wydarzeń na przestrzeni całego roku.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com