Czytanie w Pryzmacie. Rozmywanie uniwersalności

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Do jakich książek sięgamy? Jak budujemy listę lektur i czyje doświadczenia chcemy poznać? Jak rozumiemy bohaterów powieści, i czy potrafimy być świadomi, a co nieodłączne, również krytyczni wobec „neutralnej uniwersalności” czytanych powieści?
Podczas spotkania zastanowimy się, jak nie popaść w pęta uniwersalności doświadczeń i zobaczyć brata oraz siostrę w bohaterach pisarzy/rek. Nasze granice wyznaczy wrażliwość i chęć poszukiwania.
Sprawdzimy jakie książki przemawiają do naszej duszy, i gdzie następuje załamanie światła w pryzmacie.

Uczestnicy: dorośli, powyżej 16 roku życia
Prowadząca: Elżbieta Rutkowska

 

Wstęp wolny

Zapisy na warsztaty drogą mailową: plama@gak.gda.pl 
(w tytule rodzaj warsztatów i data)
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Każdy warsztat trwa ok. 2 godz.

_________________________________________________________

Czym jest Świetlica Kreatywna w Plamie GAK?!

Świetlica Kreatywna to projekt, którego ideą jest integracja ze sztuką i ludźmi. Artyści z różnych dziedzin, w trakcie warsztatów podzielą się swoją pasją, a uczestnicy będą mieli możliwość odkrycia i rozwinięcia swojej kreatywności. 

Chcesz zdobyć nowe umiejętności, takie jak malowanie na wodzie, tworzenie domowego pamiętnika, animacja poklatkowa czy upcykling? Może zainteresuje Cię dialog międzykulturowy, dramo-terapia lub czytanie w pryzmacie? A może chcesz po prostu poznać nowych ludzi?
Przybywaj!
Cokolwiek zadecydujesz zapraszamy do Plamy już od września!
Do udziału zapraszamy dzieci i dorosłych. Warsztaty są integracyjne, międzypokoleniowe i otwarte dla każdego, kto ma ochotę na kreatywną przygodę.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne!

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie plama.art.pl