Czekoladowi bogowie - moda plażowa w dwudziestoleciu międzywojennym

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W dwudziestoleciu międzywojennym nastała moda na aktywny, sportowy tryb życia i smukłą, wysportowaną sylwetkę z piękną, czekoladową opalenizną. Jest to również okres rozkwitu i powstawania kurortów nadmorskich. To także czas, w którym doszło do rewolucyjnych zmian w wyglądzie strojów plażowych: pojawiły się profesjonalne stroje pływackie, dwuczęściowe kostiumy dla pań, kąpielówki dla panów często reklamowane przez słynnych aktorów czy aktorki.

Popyt na tego typu stroje oraz modę na plażowanie i opalanie lansowały słynne żurnale mody takie jak "Vogue" czy "Harper’s Bazaar", gdzie zamieszczano piękne zdjęcia autorstwa najwybitniejszych fotografów modowych. Na wygląd ówczesnych strojów plażowych mieli także wpływ najsłynniejsi ówcześnie projektanci mody tacy jak: Coco Chanel, Jean Patou czy Elas Schiaparelli. Obok strojów plażowych bardzo ważne były różnego rodzaju dodatki i akcesoria oraz dodatkowa garderoba, którą można było założyć na promenadę czy dancing.

O najsłynniejszych projektantach i rewolucyjnych zmianach w wyglądzie strojów plażowych opowie dr Magdalena Bialic, kostiumolog, historyk sztuki i edukator.

26 sierpnia (poniedziałek), godz. 18.00.
WSTĘP WOLNY

Wydarzenie realizowane w ramach programu towarzyszącego wystawie Gdynia -Tel Awiw, której wernisaż odbędzie się w Muzeum POLIN we wrześniu 2019 roku.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.polin.pl