Co, za ile i dlaczego, czyli jak reaguje rynek sztuki. Spotkanie z ekspertami w galerii BWA Wrocław Główny

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na spotkanie z Wojciechem Szafrańskim i Piotrem Bazylko – ekspertami zajmującymi się rynkiem sztuki w Polsce, połączone z promocją książki Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej.

Kolekcjonowanie dzieł sztuki jak i sama fascynacja obiektem artystycznym, towarzyszy człowiekowi od wieków. W ostatnim czasie wiele się jednak zmieniło i kolekcjonowanie nie jest już tylko oznaką majętności, stało się również pokazem własnych upodobań, dostępnym dla szerszego grona. Sam rynek sztuki jest jedną z najprężniej działających gałęzi ekonomicznych współczesnej sztuki. Nie tak dawno Chrisite’s (jeden z najsławniejszych domów aukcyjnych na świecie) zorganizował pierwszą globalną i transmitowaną “na żywo” aukcję sztuki w XX wieku, stwarzając nową rzeczywistość rynkową.
Czy świat rynku sztuki faktycznie jest to tylko „hermetyczny światek”?
Jakie są jego mechanizmy? Jak reaguje rynek sztuki w rzeczywistości postpandemicznej?

Gośćmi spotkania będzie dwójka ekspertów: Wojciech Szafrański – prawnik specjalizujący się w rynku sztuki oraz zagadnieniach prawno-ekonomicznych obrotu dziełami sztuki oraz Piotr Bazylko, który wraz z Krzysztofem Masiewiczem jest autorem książek Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej oraz Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej. Spotkanie połączone będzie z promocją ich ostatniej książki.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bwa.wroc.pl