Baśnie i bajki polskie. Złota jabłoń

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

3
Baśnie i bajki polskie. Złota jabłoń

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… w pewnej wiosce mieszkał wdowiec drwal Jakub ze swoją córką Dorotką. Dorotka była dziewczynką dobrą i pracowitą, toteż ojciec często nazywał ją swoim skarbem. Wieść o "skarbie Jakuba", przekazywana z ust do ust, zmieniła się w plotkę i dotarła do uszu chciwej Brunhildy. Skarb to skarb, na pewno gdzieś zakopany, trzeba go zdobyć, pomyślała Brunhilda i pod pretekstem zajęcia się domem i Dorotką, szybko zarządziła wesele. Na szczęście jej podstępne plany pokrzyżował kogut ze złotym piórem, któremu Dorotka uratowała życie.
Na motywach bajki Hanny Januszewskiej.


Baśnie i bajki polskie. Żywa woda

Piotrek żyje z matką i braćmi w małej wsi u podnóża Sobotniej Góry. Kiedy matka zapada na ciężką chorobę, zielarka Odrzycha opowiada braciom o Sobotniej Górze, na której bije źródło żywej wody. Jednak do tej pory nikt, kto wybrał się na Sobotnią Górę, nie powrócił.
Najpierw wyruszają tam starsi bracia: wojak Kacper, potem organista Jan, jednak obaj złą mocą zostają zamienieni w kamienie. Jedyna nadzieja w Piotrku. Odrzycha daje mu na drogę magiczny dzwoneczek, aby ostrzegał go przed niebezpieczeństwem. Piotrek wyrusza w drogę, pokonuje wszystkie przeszkody i dociera na szczyt Sobotniej Góry. W drodze powrotnej odczarowuje braci, a potem ratuje matce życie
Na motywach baśni Romana Zmorskiego "Sobotnia Góra".


Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl