Baśnie i bajki polskie. Warszawska Syrenka

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

5
Baśnie i bajki polskie. Warszawska Syrenka

Dawno, dawno temu pewna ciekawa świata Syrenka popłynęła w górę Wisły, w głąb nieznanego lądu. Dotarła niedaleko rybackiej wioski, gdzie znalazła schronienie w zakolu rzeki. Jej piękny śpiew zachwycił Szymka, chłopca, który wraz z bratem pomagał ojcu w łowieniu ryb. Pewnej nocy ojciec i brat Szymka uwięzili Syrenkę, chcąc potem sprzedać ją księciu. Szymek ją uwolnił, a Syrenka w dowód wdzięczności obiecała, że zawsze będzie czuwała nad osadą. Po wielu, wielu latach w miejscu rybackiej wioski powstało miasto Warszawa, a Syrenka stała się jej symbolem i herbem.
Na motywach bajki Artura Oppmana "Syrena".


Kaktus i Mały odc. 01

Dwóch tytułowych bohaterów, Kaktus i Mały, rozwiązuje codzienne problemy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska.
W odc. 1. Kaktus i Mały podczas wakacyjnego pobytu na wsi poznają cykl życia bocianów. Obserwują młodego bociana Wojtka uczącego się latać i dorosłe osobniki, które przygotowują się do zimowej wyprawy na południe.


Kuba i Śruba odc. 02

Odkurzacz służy tylko do sprzątania? A od czego jest wyobraźnia? Trzeba się tylko trochę postarać i można będzie na odkurzaczu jak na latającej miotle przenieść się do krainy baśni braci Grimm. Kuba i Śruba, dwaj sympatyczni bracia, przeżyją wielką przygodę i uratują z rąk czarownicy małą Małgosię.


Pamiętnik Florki odc. 21

W odc. 21. Florka i mama wybierają się do nowo powstałego ogromnego sklepu o nazwie Zakuposzał i wracają z niego po kilku godzinach - zmęczone i obładowane mnóstwem niepotrzebnych - ale kupionych po okazyjnych cenach! - rzeczy. Dochodzą do wniosku, że chyba lepiej jest robić zakupy w małym sklepiku u pani Wiewiórki…


Żubr Pompik odc. 07

Mały żubr o imieniu Pompik i jego młodsza siostra Polinka mieszkają z mamą i tatą w wielkim zielonym lesie. Ponieważ są jeszcze maluchami, powoli uczą się rozumieć świat, który ich otacza.
W odc. 7. Pompik i Polinka dowiadują się, w jaki sposób żubry mogą ochronić się przed meszkami.


Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl