Baśnie i bajki polskie. Czarne licho

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

5
Baśnie i bajki polskie. Czarne licho

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko... w małej wiosce za bagnami mieszkał ubogi chłop z rodziną. Nocą, kiedy chłop spał, w pobliskich bagnach harcowały w najlepsze różne licha: skrzydlate, kudłate i rogate. Wraz ze wschodem słońca Licha szły spać, a chłop wstawał do pracy. Aż pewnego razu Czarne Licho postanowiło przekonać się, jakby to było, gdyby podokuczać ludziom w dzień. Wbrew zakazowi wymknęło się z bagien i ruszyło na pobliskie pole. Podrzucało tam biednemu chłopu kamienie, ukradło chleb i mleko. Wymoczek Bagienny postanowił ukarać Czarne Licho za nieposłuszeństwo i skazał go na pracę u chłopa tak długo, aż chłop przestanie być biedny. Czarne Licho zmieniło się w Czarnego Parobka i za dach nad głową najęło się u chłopa na służbę...
Na motywach ludowych.


Żubr Pompik odc. 09

Mały żubr o imieniu Pompik i jego młodsza siostra Polinka mieszkają z mamą i tatą w wielkim zielonym lesie. Ponieważ są jeszcze maluchami, powoli uczą się rozumieć świat, który ich otacza.

W odc. 9. Polinka dowiaduje się, że jeśli nie zje porządnego śniadania, nie będzie miała siły na zabawę i hasanie po lesie.


Kaktus i Mały odc. 05

Kaktus i Mały wyjeżdżają na obóz harcerski. Dzieci dowiadują się, czym jest ekosystem i dlaczego las jest jego niezwykle istotnym elementem.


Miś Fantazy odc. 05

Żaba Kapa-Kapa, Zagadka, Julka i Miś Fantazy znajdują na plaży skrzynię wyrzuconą przez fale. Otwarcie kufra staje się początkiem całej serii niezwykłych wydarzeń. Znaleziony tam cylinder Magika wciąga do swojego wnętrza Żuczka Wesołka, a zaraz potem Fantazego i Kapę-Kapę. Wszyscy przenoszą się w świat jarmarcznego Magika i stają się główną atrakcją cyrkowych występów...


Pamiętnik Florki odc. 19

W odc. 19. Florka zapada na świnkę. Dowie się przy tej okazji, co to jest choroba zakaźna, co to jest odporność, no i że choroba, nawet tak nieprzyjemna jak świnka, to nie koniec świata.


Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl