Art WORK. Artyści z Polski i Ukrainy mówią o pracy

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Prace 26 polskich i 34 ukraińskich artystów zostały zaprezentowane na wystawie „Art WORK”. W ramach wystawy „Art Work”, na powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych, pokazano 55 realizacji artystycznych autorstwa współczesnych twórców z Polski i Ukrainy. Głównym celem wspólnego polsko-ukraińskiego projektu jest ukazanie niejednoznacznej relacji artysty i rynku sztuki w czasach kryzysu, globalnych, geopolitycznych konfliktów oraz wyraźnie zmieniających się społecznych nastrojów.

Filarem wystawy Art Work jest wieloznaczność słowa praca, odnoszącego się tak do wykonywania czynności zarobkowych, trudno definiowalnych procesów koncepcyjnych i twórczych, fizycznie istniejących obiektów artystycznych, ale także ich form niezmaterializowanych.

Wystawa jest punktem wyjścia do przyjrzenia się aktualnemu statusowi pracy artysty, jej ambiwalentności, nierozstrzygalnemu charakterowi, a także symbolicznemu, duchowemu i materialnemu kapitałowi. Jest także okazją by prześledzić mechanizmy funkcjonowania artysty wobec i wewnątrz rynku sztuki, formy odbioru pracy i osoby twórcy przez widza jak również kondycję tzw. sektora kultury i sytuację jego pracowników.

Traktując zagadnienie pracy, jako temat przewodni ekspozycji, nie sposób pominąć kontekstu medium artystycznego, rzemiosła i wytwórstwa, użytkowości, niefunkcjonalności i estetyki dzieła sztuki. Wystawa kontynuuje także podejmowaną w ostatniej dekadzie problematykę prekariatu, jako nowej klasy społecznej, post-pracy oraz przyszłych koncepcji pracy, a także działalności artystycznej w epoce post-internetowej.

od 14.09.2017 do 29.10.2017
Dworzec Główny we Wrocławiu - sala sesyjna
Wstęp wolny

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.wroclaw.pl