Ars Independent Festival

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Ars Independent Festival 2020 będzie już 10. edycją multimedialnego festiwalu filmu, animacji, wideoklipu i gier wideo. Nadchodząca odsłona odbędzie się od 24 do 26 września 2020 roku w sieci! Hasłem tegorocznej imprezy będzie: #YouArsIndependent!

Festiwal szuka tego co fajne w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Ikoną festiwalu jest Czarny Koń - symbol nieoczekiwanego zwycięzcy, nawiązanie do protofilmowego eksperymentu Eadwearda Muybridge’a, komentarz do złotej fauny nagród filmowych, czy odwołanie do górniczego dziedzictwa Górnego Śląska.

Tym razem - z uwagi na pandemię COVID-19 - wszystkie festiwalowe wydarzenia odbędą się online i za darmo!

W programie m.in. podwójne wydarzenie "Artykuł w sieci o jutubowych wideoesejach", które połączy przegląd najciekawszych kanałów youtube o popkulturze oraz spotkanie z wideo-eseistami, autorami kanałów: Film Radar, Films&Stuff oraz BluShades.

Na 10-lecie festiwalu 10 twórców, których wideoklipy mogliśmy oglądać na Ars Independent przez te lata, zaproponuje nam wybór teledysków, które inspirowały ich twórczość. Na "Playliście na jutubie z ulubionymi klipami ulubionych muzyków" usłyszycie czego na co dzień słucha Baasch, Novika, Borys LBD czy zespół Drekoty.

A jeśli marzy ci się praca w gamedevie czy mediach interaktywnych "Prezki w sieci o tym jak w gry (kiedyś: Game On)" będzie wydarzeniem dla ciebie. Wirtualna poczekalnia? Remake katowickiego dworca? Postaci z Dungeons&Dragons albo Boskiej Komedii? Dźwięki prosto z legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia? Czeka nas wszystko to i więcej. Przeglądowi multimedialnych projektów młodych, początkujących autorek i autorów towarzyszyć będzie spotkanie, które poprowadzi Magdalena Cielecka (kierowniczka produkcji w Anshar Studios).

W sumie czekać na nas będzie tuzin wydarzeń, a do wszystkich znajdziemy dostęp na: www.arsindependent.pl

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.arsindependent.pl