Biała foka

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Scena basni
Spektakle przeznaczone są dla dzieci od 3 lat.

Bohaterem przedstawienia jest bardzo odważna i mądra foka – Kotik. Malec przychodzi na świat na dalekiej północy, gdzieś w mroźnej Arktyce. Zaniepokojeni rodzice martwią się o syna, bo biały kolor jego futra oznacza tylko kłopoty. Tymczasem właśnie białe „upierzenie” ratuje mu życie. Wystraszeni nietypowym wyglądem zwierzątka poławiacze fok oszczędzają Kotika. Nasz bohater postanawia uratować inne foki i wyrusza na wyprawę. Chce znaleźć bezpieczną wyspę bez ludzi. Płynie sam, bo pozostali wątpią w powodzenie. W znalezieniu „wyspy szczęśliwej” pomogą mu inne zwierzęta: sowa śnieżna, mors, koń morski i krowa morska.

Przedstawienie o Kotiku jest historią o odwadze, o pokonywaniu własnych słabości, ale też o sile przyjaźni i mądrej, rodzicielskiej miłości. Opowieść o białej foce uwrażliwia także młodego widza na środowisko, w którym żyje. Wskazuje, że człowiek nie powinien traktować zwierząt w sposób bezmyślny.

W spektaklu zobaczymy przesympatyczny świat zwierząt polarnych. Zaczarują nas nie tylko lalki i maski, ale także muzyka i piosenki z dużą dawką pozytywnej energii.

Obsada

Urszula Binkowska
Magdalena Dratkiewicz
Włodzimierz Twardowski
Maciej Piotrowski

Produkcja

Reżyseria: zbiorowa (Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski)
Adaptacja: Urszula Binkowska
Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron
Muzyka (konsultacja): Tomasz Walczak
Wykonanie lalek: Andrzej Raab
Autor piosenek: Jan Tomasz Pieczątkowski
Ruch sceniczny (konsultacja): Kazimierz Knol

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl