Akcja Re!Generacja – konkurs dla miast i gra miejska dla mieszkańców Białegostoku!

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Celem kampanii jest propagowanie kultury selektywnej zbiórki odpadów wśród ludności w Polsce i wyjaśnienie że zużyte opakowania to nie odpad ale cenny zasób który może zyskać drugie życie.

Tegoroczny projekt ma formę konkursu na największą ilość zebranych i poddanych recyklingowi kartonów po napojach! Partnerami są miasta i gminy które chcą podjąć wyzwanie zwiększenia recyklingu kartonów po napojach. Miasto z najwyższymi wynikami w zbieraniu i recyklingu otrzyma atrakcyjne nagrody dla swoich mieszkańców: plac zabaw z ekoinstalacją i/lub ścieżki edukacyjne. Miasta Partnerskie które podjęły się tego wyzwania będą również aktywnie uczestniczyć w promocji selektywnej zbiórki kartonów po napojach i innych opakowaniach z wykorzystaniem materiałów informacyjnych przygotowanych przez Tetra Pak (filmy książki online grafiki plakaty animacje). Konsumenci mają również możliwość wzięcia udziału w interaktywnej grze on-line aby dowiedzieć się więcej o recyklingu kartonów po napojach.

Więcej informacji na temat zapisów na stacjonarną grę miejską można znaleźć pod adresem: akcja-regeneracja.pl Grę miejską w Białymstoku i w Kielcach można przejść do 15 grudnia.

„W Tetra Pak wierzymy że wszystkie opakowania powinny być przekazywane do recyklerów a nie na wysypisko. Podniesienie poziomów recyklingu zależy w dużej mierze od skuteczności działającego systemu selektywnej zbiórki i sortowania a wiele regionów w Polsce dopiero jest na etapie budowania tego systemu. Wszyscy - zarówno biznes rząd i społeczeństwo powinni dołożyć wszelkich starań aby osiągnąć założone cele recyklingowe. A poprzez podnoszenie świadomości związanej z niskoemisyjną gospodarką o obiegu zamkniętym i zaangażowanie w działania edukacyjne możemy motywować i zachęcać miasta do podnoszenia poziomu zbiórki i recyklingu kartonów po napojach - mówi Monika Sommer Market Sustainability Manager Poland & Baltics

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.akcja-regeneracja.pl