8. Krakowska Jesień Muzyczna

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

20

Kameralna jesień!

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Artystyczne "Porta Musicae" wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. W tym roku organizatorzy proponują Państwu cykl czterech koncertów w dniach 18-20 oraz 22 października. Festiwalowe koncerty odbędą się w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej, każdorazowo o godzinie 19:30.

8. Krakowska Jesień Muzyczna to cztery spotkania z kameralną muzyką klasyczną, w najlepszym wykonaniu. Planując program tegorocznej edycji festiwalu, organizatorzy skupili się na tym, aby był on różnorodny. W jego gatunkowej rozpiętości chcą odnaleźć wspólny mianownik, jakim jest wyjątkowe piękno muzyki kameralnej. Dlatego w tym roku będziecie mogli posłuchać zarówno tang Astora Piazzolli, z okazji setnej rocznicy urodzin argentyńskiego kompozytora, jak i utworów z kanonu kameralistyki światowej. Po raz pierwszy na festiwalu zagości muzyka dawna, ale nie zabraknie również dzieł fortepianowych Fryderyka Chopina i muzyki najnowszej polskich oraz zagranicznych kompozytorów. Podczas ostatniego koncertu festiwalu, będzie miała miejsce światowa premiera utworu Anny Zawadzkiej-Gołosz, zamówionego i napisanego specjalnie na ósmą edycję Krakowskiej Jesieni Muzycznej w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Informacje o wykonawcach oraz o programie, a także bilety znajdziecie na stronie:
https://www.filharmonia.krakow.pl/

WSTĘP NA KONCERTY JEST PŁATNY.
BILET ULGOWY KOSZTUJE 20 zł
BILET NORMALNY 30 zł

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
Partnerem festiwalu jest ZAiKS
Sponsorami festiwalu są firma EXERT oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Prawykonanie światowe utworu Anny Zawadzkiej-Gołosz dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.filharmonia.krakow.pl