5. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych "Dźwięki Słów"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych "Dźwięki Słów" to festiwal popularyzujący muzykę jako nośnik ambitnego tekstu w wykonaniu profesjonalnych artystów. Recitale, musicale, muzyczne spektakle, koncerty i zdarzenia uliczne komponują wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno-słownych emocji.

Nie zabraknie miejsca dla uczczenia 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski oraz oddania hołdu Zbigniewowi Herbertowi z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Zapewnią to spektakl Teatru Piosenki „Odpowiedzi spłonęły” oparty na twórczości Josepha Conrada i Zbigniewa Herberta oraz koncert „Wieszcze” Mai Kleszcz i IncarNations.

Pojawią się wykonawcy nawiązujący do rozmaitych kultur i grup etnicznych - wyrosła z tradycji griotów Sona Jobarteh (Gambia/Wielka Brytania), czeski kwartet beatboxerski Yellow Sisters, czy też polsko-ukraiński zespół Dagadana. Tradycyjne inspiracje bałkańskie oraz klezmerskie usłyszymy w muzyce Etnos Ensemble, a jamajskie i bałkańskie akcenty w muzyce Dubermana z gościnnym udziałem Hornsmana Coyote’a.

Wśród teatralnych propozycji na uwagę zasługuje monodram „Lifting” w wykonaniu Jolanty Żółkowskiej. Teatralnych emocji dostarczy nam także grupa Dakh Daughters, która zaprezentuje spektakl „Roses”.

Propozycją musicalową będzie „Rapsodia z Demonem” w wykonaniu Teatru Rampa, czyli teatralno-koncertowe widowisko stworzone do przebojów grupy Queen. Pojawią się też spektakle familijne – „Pan Lampa” z Olsztyńskiego Teatru Lalek i „Akademia Pana Kleksa” z Teatru Maska z Rzeszowa.

DŹWIĘKI SŁÓW wybrzmią na ulicach miasta za sprawą Włocha GALiRò - przez trzy dni będzie wypełniał centrum Lublina widowiskami typu One Men Band Show.

Usłyszymy m.in. Świetliki, Karolinę Skrzyńską, Beatę Bocek, KALINĘ, czy też Pawła Sołtysa z zespołem Pablopavo i Ludziki.

Jak co roku nie zabraknie cyklu spotkań, a więc gawęd i zabaw dźwiękiem przygotowanych przez znakomite dziennikarki radiowe – Teresę Drozdę i Grażynę Lutosławską.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dzwiekislow.pl