28. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Już po raz 28. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika zgromadzi w Będzinie wspaniałych wykonawców z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi oraz wierną, festiwalową publiczność.
Festiwal rozpoczniemy koncertem inauguracyjnym 10 stycznia o godz. 19.00 w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
Przesłuchania finałowe 150, wyłonionych w eliminacjach spośród niema 1000 wykonawców potrwają od czwartku do soboty – 13-15 stycznia.
Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy, na który organizatorzy zapraszają w niedzielę 16 stycznia o godz. 16.00. Jego reżyser, Dariusz Wiktorowicz, jak zawsze zaprezentuje najciekawsze wykonania edycji, a tym razem pochyli się także (wraz z uczestnikami) nad najpiękniejszymi świątecznymi dekoracjami. Wystąpią także zdobywcy Grand Prix dwóch poprzednich edycji – Szalone Małolaty z Elbląga oraz Szalowski Zespół Wokalny.
Całość Festiwalu – koncerty inauguracyjny i galowy oraz przesłuchania finałowe odbędą się w nowopowstałej hali sportowo-widowiskowej Będzin-Arena (ul. Sportowa 20). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak przy wejściu na koncert inauguracyjny i galowy organizatorzy proszą o dobrowolne pokazanie paszportu covidowego.
Ci, którzy nie zechcą okazać dokumentu, zostaną wliczeni do puli osób niezaszczepionych. Jeśli widownia zapełni się powyżej określonego prawem limitu, dalsze wpuszczanie widzów bez okazania paszportu nie będzie możliwe. Dane z certyfikatów nie będą przez nas gromadzone – ich sprawdzanie wiąże się tylko z zarządzaniem liczbą widzów, których możemy wpuścić na koncerty.
Partnerem Strategicznym 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika jest Grupa LOTOS.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.mfkip.pl