1000 LAT WROCŁAWIA w Pałacu Królewskim. Bezpłatne oprowadzenie po wystawie

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Fundacja OPEN MIND i Muzeum Miejskie Wrocławia zapraszają na bezpłatne oprowadzenie po wyjątkowej wystawie „1000 lat Wrocławia” w Pałacu Królewskim.

Będzie to niezwykła podróż poprzez dzieje Wrocławia. W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. To rzetelnie i z rozmachem opowiedziana złożona i trudna historia Wrocławia od założenia w mieście biskupstwa w 1000 roku po milenium roku 2000. Wystawy na przykładzie unikatowych eksponatów w ciekawy i przystępny sposób prezentuje najważniejsze wydarzenia z dziejów miasta. Podczas oprowadzania skupimy się na złotniczych wyrobach wrocławskich, znajdujących się na wystawie.

Muzeum Historyczne gromadzi i udostępnia zabytki związane z historią i sztuką Wrocławia. Jego siedzibą jest barokowo – klasycystyczny Pałac Królewski wraz z ogrodem. W latach 1750–1918 był jedną z rezydencji władców pruskich z rodu Hohenzollernów, którzy wielokrotnie go rozbudowywali nadając mu charakter wytwornej monarszej siedziby. Od 1926 roku pełni funkcję muzealną. Po przeprowadzonym w ostatnich latach gruntownym remoncie stał się nowoczesnym centrum wystawienniczym. Bogate zbiory Muzeum Miejskiego Wrocławia prezentowane są na multimedialnej wystawie stałej 1000 lat Wrocławia. Ekspozycję uzupełniają monarsze komnaty oraz oryginalny barokowy pokój wyłożony ceramicznymi płytkami w typie Delft.
O prezentowanych zbiorach opowie Pani Kustosz Magdalena Szmida-Półbratek (kustosz Muzeum Sztuki Mieszczańskiej)
______

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dolnyslaskwita.pl