#zostańwdomu po nowohucku - 6-12 kwietnia

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Z powodu zarządzeń i regulacji, wprowadzonych dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się w naszym kraju zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, tam gdzie to tylko możliwe aktywność społeczna przenosi się do Internetu. #zostańwdomu po nowohucku - to akcja jaką prowadzi w sieci Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Największą nowość w kolejnym tygodniu akcji #zostańwdomu po nowohucku stanowić będzie czytanie książki dla dzieci „Nowohuckie podróże Pana Dyni” prezentowane na profilu Klubu Herkules. Pan Dynia to postać, wymyślona dwa lata temu w związku z odbywającym się corocznie we wrześniu Festiwalem Zaklęte w Dyni, organizowanym przez Ośrodek i Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.
Zmieniają swój charakter "Poranki z Sową Mądrą Głową" w Klubie Zgody (od poniedziałku do piątku o godz. 10.00). Od przyszłego tygodnia Pan Sowa na przemian będzie opowiadał najmłodszym wierszyki i zadawał intrygujące zagadki.
Rozwija się działalność facebookowej grupy „Centrum sąsiedzkie”, założonej i koordynowanej przez Klub Jędruś. Udzielające się w niej osoby postanowiły wspólnie zadbać o podtrzymanie formy fizycznej i skrzyknęły na "Treningi w domu" online.
Choć okoliczności wyraźnie nie sprzyjają świętowaniu, nadchodzi czas Wielkanocy i ma to swój wyraz w działalności klubowej - w nadchodzącym tygodniu będzie można znaleźć znacznie więcej porad i pomysłów na świąteczne ozdoby czy kulinaria.

Na swoich fanpage'ach na Facebooku Kluby kontynuują cykle warsztatów artystycznych, cyrkowych i edukacyjnych, gry retro, czytanie bajek i klasyki polskiej literatury oraz domowe eksperymenty.

Współorganizowana przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Nowohucka Akademia Seniora codziennie proponuje seniorom #inspiracjeodNAS, czyli propozycje adresowanych do nich aktywności w Internecie, z których mogą skorzystać bezpłatnie i w przystępny sposób. Propozycje zamieszczane są na stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty oraz w postaci codziennych postów na fanpage’u Stowarzyszenia na portalu Facebook.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com