„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

18

Przyszła mamo! Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i zaśpiewaj swojemu „brzuszkowi” coś ładnego. A może wspólnie posłuchacie Mozarta i pomarzycie o tym, jak to będzie za kilka miesięcy?
Zapraszamy na cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresujemy do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym. Już od pierwszych tygodni ciąży kobiety, dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce, mogą kształtować rozwój swoich dzieci. Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem. Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci.
Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.
Warsztaty będą prowadzone przez muzykolog i muzykoterapeutę - Karolinę Gwardzik oraz psycholog - Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.opera.krakow.pl