"Święta tradycja, własny głos"- spotkanie z Piotrem Jagielskim. Premiera. Wyd.Czarne w Pardon, To Tu

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

"Święta tradycja, własny głos" autorstwa Piotra Jagielskiego, to wciągająca opowieść o narodzinach i rozwoju jazzu, jednego z najważniejszych gatunków muzycznych na świecie. To on, w nieustannym napięciu między tradycją a nowoczesnością, regułą a improwizacją, dawał i daje niedosiężną wolność. Jest nam niezmiernie miło, że to własnie do Pardon, To Tu wraz z Wydawnictwem Czarne możemy zaprosić na tak bliskie nam sercu spotkanie. Z autorem porozmawia dziennikarz kulturalny, wiceszef działu kultury "Gazety Wyborczej" - Jędrzej Słodkowski.

➳ Poniedziałek, 29.11.2021 - g. 19:00
➳ Bilety: Wstęp Wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Dziennikarz (i bywalec Pardonowych koncertów) Piotr Jagielski prowadzi nas przez niezwykłą historię amerykańskiej muzyki jazzowej. Od roztańczonego Nowego Orleanu przez loftowy Nowy Jork po bezpretensjonalne Chicago – opisuje losy i dokonania najważniejszych reprezentantów muzycznego panteonu. Niczym pełen entuzjazmu kustosz oprowadza nas po muzeum jazzu, nie kryjąc przy tym własnych fascynacji i zaangażowania. Rozmawia z muzykami, słucha płyt i wędruje tropem najważniejszych reprezentantów gatunku. Nie zapomina również o historii rasizmu w Ameryce, bo dzieje amerykańskiego jazzu to nie tylko losy muzycznych pionierów, ale przede wszystkim historia czarnych mieszkańców Ameryki XX wieku.

Piotr Jagielski (ur. 1986) – dziennikarz, w przeszłości związany z Polską Agencją Prasową i portalem Onet.pl. Publikował także m.in. w „Newsweeku” oraz kwartalnikach „Kontynenty” i „Kopalnia. Sztuka Futbolu”. Autor książek Bird żyje oraz Legia mistrzów, współautor przekładu książki Robina D. G. Kelley’ego Thelonious Monk. Geniusz inny niż inni. Laureat nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej.

***W przypadku wystąpienia u Państwa objawów choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 lub w przypadku obowiązku przebywania na kwarantannie / w izolacji prosimy o pozostanie w domu w trosce o zdrowie i życie innych uczestników.***

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com