„Porta w Pałacu", spotkanie 2. – Tomasz J. Opałka i muzyka filmowa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

„Porta w Pałacu” to realizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” we współpracy z KBF – instytucją kultury Miasta Krakowa i współgospodarzem Pałacu Potockich, cykl spotkań ze sztuką, których tematem przewodnim będzie to co Osoby działające w Stowarzyszeniu kochają najbardziej: muzyka!

Otwieramy dla Was drzwi Pałacu Potockich (Rynek Główny 20) i w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 16.00 wspólnie zapraszamy na koncerty, spotkania autorskie, rozmowy, warsztaty czy wydarzenia dla dzieci. Będzie to nie tylko okazja do obcowania ze sztuką, ale też do spotkań z artystami i artystkami oraz do rozmowy. Różnorodny, kreatywny i bardzo muzyczny czas!

→ Skąd się bierze muzyka filmowa?
→ Jak obraz zmienia się pod wpływem muzyki?
→ Czy współczesnym kompozytorom w ogóle potrzebni są muzycy?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas drugiego spotkania cyklu „Porta w Pałacu", którego gościem będzie kompozytor Tomasz J. Opałka, jeden z najbardziej charakterystycznych twórców swojej generacji. Jego muzykę wyróżnia energetyka, wrażliwość na brzmienie, wysmakowana orkiestracja oraz poszukiwania w zakresie barwy i harmoniki. Współpracował z wybitnymi artystami i reżyserami oraz z licznymi studiami w Hollywood. Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Tomasz J. Opałka opowie o swojej pracy – jak wygląda jego proces twórczy, skąd czerpie inspiracje i jak powstają jego utwory. Na własne oczy i uszy przekonamy się też, jak muzyka potrafi odmienić obraz filmowy.

Więcej informacji o Gościu Spotkania: www.opalkamusic.com

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o pobranie (dostępnych od 11.10.2021 od godz. 9.00) bezpłatnych wejściówek na stronie: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/porta-w-palacu-spotkanie-2-tomasz-j-opalka-i-muzyka-filmowa-

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com