"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" – Kultura Dostępna w Kinach

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

10

Niekwestionowany król kina sensacyjnego Patryk Vega przedstawia następcę wielkiego, filmowego hitu – „Pitbull. Nowe porządki”. Kontynuacja przeboju przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku: po raz pierwszy w jego historii akcja zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet.

Strach, zdziwienie i ekscytacja

Recenzja Łukasza Maciejewskiego

Można się czepiać Patryka Vegi, można go krytykować, trzeba mu jednak przyznać, że ma idealne wyczucie rynku. Intuicyjnie wie, czego oczekują widzowie i jak dotąd bardzo rzadko się myli, nie licząc "Ciacha", czy "Hansa Klossa". Dziesięć miesięcy po filmie "Pitbull. Nowe porządki" do kin trafił "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Tempo rzeczywiście, jak na polskie warunki, zawrotne. Imponujący jest również efekt, zarówno frekwencyjny, jak i komercyjny. Znowu się udało.

Vega zastosował sprawdzoną metodę. Scenariusz jest zlepkiem mniej lub bardziej nośnych scen, usłyszanych i zapamiętanych dialogów policyjnej nowomowy oraz miejskiego, gangsterskiego slangu. A reżyser wydaje się mieć nieograniczoną właściwie wiedzę na ten temat. Jest przecież autorem równie bestsellerowych (a jakże!) książek z serii "Złe psy" lub "Służby specjalne".

Do tego ekstremalne – jak na kino środka – brutalne sceny oraz niewyszukany dowcip. Efekt wliczony w cenę biletu: Vedze nie chodzi o śmiech, tylko o rechot widza; nie o oczarowanie, lecz o strach, zdziwienie i ekscytację. Cynizm? Można tak to nazwać, pamiętajmy jednak że kino jest również produktem, nie tylko propozycją autorską. W zasadzie całe Hollywood opiera się na tego rodzaju polityce.

Potencjometrem wiarygodności swoistej firmy o nazwie "Pitbull" powinna być satysfakcja widza, a patrząc na fora internetowe i komentarze w mediach społecznościowych, większość widzów i tym razem była bardzo zadowolona.

Na deser naprawdę dobre role obsadzonych w sposób nie oczywisty tytułowych niebezpiecznych kobiet: Joanny Kulig, Alicji Bachledy-Curuś czy Mai Ostaszewskiej, którym partneruje charyzmatyczny Sebastian Fabijański w roli "Cukra" - pracującego dla niemieckiego gangu, hodującego pytona i chorującego na cukrzycę strażaka-socjopaty z Żyrardowa. Tak, "Cukra", mógł wymyślić tylko Patryk Vega. Ciekawe co jeszcze przyjdzie mu do głowy.

Łukasz Maciejewski

(fot. Marcin Oliva Soto)

 

Obsada: Piotr Stramowski , Maja Ostaszewska, Andrzej Grabowski, Alicja Bachleda-Curuś, Artur Żmijewski, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska, Sebastian Fabijański, Tomasz Oświeciński.

Reżyseria: Patryk Vega

Scenariusz: Patryk Vega

Dystrybutor: Kino Świat

 

O projekcie "Kultura Dostępna w Kinach"

Skorzystaj z okazji i poznaj najnowsze polskie filmy! W każdy czwartek możesz je zobaczyć za jedyne 10 zł. W ramach 8. edycji projektu Kultura Dostępna w Kinach zapraszamy na projekcje w sieci kin Helios w całej Polsce i w warszawskim kinie Elektronik.